AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANI SEÇİMLERİ YAPILDI

TBMM İle Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle yürürlüğe konulan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında Suluova İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi 26 Ekim 2017 Perşembe günü yapıldı. 
İLÇE ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANI SEÇİMLERİ YAPILDI

Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirilen seçime İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer TÜRKMEN, okul meclis başkanları, okul idarecileri ve öğretmenler katıldılar.

Adayların propaganda süreci ve ardından yapılan seçimlerde Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi öğrencisi Halil İbrahim ARABACI kullanılan toplam 38 oyun 20´sini alarak Suluova İlçe Öğrenci Meclis Başkanı olmaya hak kazandı. 

          Proje ile Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

           İlçe Öğrenci Meclis Başkanı seçilen Halil İbrahim ARABACI 2 Kasım 2017 Perşembe günü Amasya´da yapılacak seçimlerde İl Öğrenci Meclis Başkanlığı için yarışacak. Öğrencimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz. 

 

26-10-201726-10-201726-10-2017

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.