AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE PROJE EKİBİNDEN SAYIN VALİMİZE ve İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı" Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu İle İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi " Hibe Programı kapsamında ilçemizden kabul edilen toplamda 1 milyon euronun üzerindeki bütçeleriyle hibe tutarının büyük çoğunluğunu tek başına bir ilçeye kazandıran 5 projenin yürütücüleri proje faaliyetleri hakkında bilgi vermek üzere 1 Aralık Perşembe günü Amasya Valisi Salih IŞIK ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ’i ziyaret ettiler.
İLÇE PROJE EKİBİNDEN SAYIN VALİMİZE ve İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

Proje ekibi tarafından toplamda 1 milyon euronun üzerindeki bütçeli " Dezavantajlı Kişiler için Sürdürülebilir İstihdam Merkezi ", " İnsanız Biz, Hep Birlikteyiz, Yoksulluk ve Engel Tanımayız ", " Bakış Açını Değiştir ", " Talep Yönelimli Program Hazırlanması ve Hazırlanan Programa Göre Mesleki Eğitim ve İstihdam (TAYEP) ", " İnşaat Sektöründe Kendi Geleceğini İnşa Et " projeleri ile ilgili Sayın Valimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze bilgilendirmede bulunuldu.

Bu güzel projelerin Suluova’ya, bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan Amasya Valisi Salih IŞIK : 

“ Böylesine güzel ve büyük bütçeli projeler ilimiz ekonomisine ve istihdamına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Dezavantajlı gruplara yönelik olarak hazırlanan ve kabul edilen bu 5 projede ihtiyaçlar iyi belirlenmiş ve çözüm yolları doğru teşhis edilmiş. İnşallah yapılacak çalışma ve faaliyetlerle, dezavantajlı gruplar iş gücü potansiyelleriyle topluma kazandırılmış olacak. Bu güzel projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkesi gönülden kutluyor, tebrik ediyorum. “ dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ ise :

“ Amasya projeler konusunda kendisini ispatlamış ve ülkemizde en çok hibe alan iller arasına girmiş durumdadır. Amasya’da sağlam bir proje kültürünün oluştuğu söylenebilir. Suluova’dan kabul edilen projeler aynı zamanda bir ilçenin istediği zaman neler yapabileceğini ortaya koyma açısından bizleri oldukça mutlu etmiş ve yarınlara daha emin ve özgüvenle bakmak adına önemli bir örnek oluşturmuştur.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “ dedi.   

Ziyaretlere İlçe Kaymakamı Hayatı TAŞDAN başta olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Turgut AKSU, Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkanı Esem KODAMAN, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Sorumlusu  Zafer TÜRKMEN, Şehit Erkan Ayas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim BAL, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kutluay GÜVEN, Fatih Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İsmet ÇULLU, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Alim DENİZ ve Müdür Yardımcısı Şahin ÖZDEMİR katıldılar.

               Ziyaretler projelerin ilçemize ve bölgemize  hayırlı olması dilek ve temennileri ile son buldu.

 01-12-201601-12-2016

01-12-201601-12-201601-12-2016

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.