AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde başarılı öğrenciler ödüllendirildi.

İlçemizde başarılı öğrenciler ödüllendirildi.

İlçe Kaymakamımız Sayın Hayatı TAŞDAN, Orta Öğretime Geçiş sınavında 494 puan alarak ilçe birincisi olan Dilara Gedizli ile LYS sınavında 448 puan alarak ilçe birincisi olan Beyzanur Karaköse’ye birer diz üstü bilgisayar vererek ödüllendirdi.
Orta Öğretime Geçiş Sınavı ile LYS sınavında ilçe birincisi olan öğrenci, okul idarecileri ile velilerini makamında ağırlayan Kaymakam Hayatı Taşdan, üstün başarı gösteren öğrenciler ile öğretmen ve velilerini tebrik etti.
Başarılarıyla fark yaratan öğrencilerin azimleriyle mutlu olduklarını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ise, “başarının el birliğiyle ortaya çıkacağından hareketle okul, veli ve öğrenci üçgeninde güçlü bağlar ortaya çıkaracak “öğretmenim çaya geliyor” projesini 2015-2016 eğitim yılında da devam ettireceğiz” diye konuştu.
Öğrencilerin bu başarısında kendi gayretlerinin yanında, öğretmen ve velilerinin de önemli desteği olduğunu belirten Ahmet Davu, “çünkü başarı anca okul ve aile işbirliğinin güçlü temeller üzerine kurulmasıyla gerçekleşir. Biz öğrencilerimizi yarınlara gösterdikleri akademik başarılarıyla gurur duyabileceğimiz insanlar olarak hazırlarken; aynı zamanda onların birlikte yaşamanın gereği olan temel insan hakları, adalet, sorumluluk, barış, eşitlik, dürüstlük, özgürlük, saygı, vefa gibi ahlaki değerler konusundaki bilinç düzeylerini de geliştirebilmek için değerler eğitimi çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Bu başarıların, ülkemizi belli noktalara getireceğini düşünüyorum. Böyle başarılı gençlerimize güveniyoruz. Tüm katkılar ve yatırımlar öğrencilerimizi yarına daha iyi hazırlamak içindir” dedi.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.