AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE BULUNAN ÖZEL YURTLARIN DENETİMİ YAPILDI

Şube Müdürü Uğur MENEKŞE ve Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi Adem ASLAN tarafından ilçemizde bulunan özel yurtların denetimi yapıldı.
İLÇEMİZDE BULUNAN ÖZEL YURTLARIN DENETİMİ YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığının standartlarına uygunluğu tespit edilmiş ve Bakanlıktan gerekli süre içerisinde açılış izni almış özel yurtların genel anlamda güvenlik, tahliye, personel durumu, temizlik, fiziki şartlar ve sağlık faaliyetlerini incelediklerini belirten Şube Müdürü Uğur MENEKŞE, kurum idarecilerine yangın güvenliği, elektrik tesisat güvenliği, ısınma sistemi güvenliği, su ve gaz tesisatı güvenliğinin mutlaka kontrol ettirilmesi uyarılarında bulundu.

Öğrencilerin huzur ve mutluluğunun her şeyden daha önemli ve değerli olduğunun altını çizen Şube Müdürü Uğur MENEKŞE, tespit edilen eksikliklerin  tamamlanarak kurumların en kısa sürede fiziki ve personel durumunun tamamen hazır hale getirilmesini istedi.

Özel öğrenci yurtlarına ruhsat verme yetkisinin Millî Eğitim Bakanlığına devredilmesinin ardından " Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği " 6 Mayıs 2017´de Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Böylece öğrenci barındıran tüm kurumlar Milli Eğitim Bakanlığının denetimi altına alınmış oldu.

 

 06-12-201706-12-201706-12-201706-12-2017

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.