AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE ÖĞRENCİ TAŞIYAN ÖZEL SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ

Suluova Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından öğrencilerin okullarına güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla ilçemizde taşıma yapan özel servis araçları denetledi.
İLÇEMİZDE ÖĞRENCİ TAŞIYAN ÖZEL SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ

2-9 Kasım 2018 tarihleri arasında Okul Servis Araçları Yönetmeliğine göre Suluova Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden oluşan komisyon ile yapılan denetimlerde, servis araçlarının yönetmelik esaslarına uygunluğu ve öğrencilerimizin emniyeti için gerekli şartları taşıyıp taşımadıkları kontrol edilerek; şoförlere dikkat edilmesi gereken hususlar hatırlatıldı.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın okullarına gitmek için evlerinden ayrılmasından başlayarak, evlerine dönünceye kadarki zaman içerisinde güvenli bir eğitim-öğretim hayatı geçirmelerinin önemine değinen İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur MENEKŞE, okul servis araçlarının çalıştırılmasına ilişkin usul ve esasların Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 15.01.2018 tarihli yazısı ile belirlendiğini, yönetmelik ile okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda rehber personel bulundurma zorunluluğu, araç takip sistemi ve 2006 yılından aşağı araçların taşımada görevlendirilmemesi gibi birçok yeniliğin getirildiğini vurgulayarak; bu tip inceleme ve denetimlere yıl boyunca düzenli olarak devam edeceklerinin altını çizdi.

Öğrencilere servis araçlarında olması gereken özellikler ve bu araçlarla yolculuk yapma kuralları hakkında bilgilendirmede de bulunan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur MENEKŞE, şoförlere araçlarında ve evraklarında bulunan eksikliklerin en kısa sürede tamamlanması uyarısında bulunarak; yönetmeliğe uygun şekilde hareket eden araç şoförleri ve rehber personele  teşekkür etti.

12-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.