AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLK ve ORTAOKULLARIN DÖNEM SONU İŞLEMLERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

İlkokul ve ortaokullarda karne notları, derse katılım puanları ile belirlenecek. Birinci dönem yapılmış yüz yüze sınavlar karne notu değerlendirmesine dâhil edilmeyecek. Velilerin, sınav notlarının ilk dönem karne notu değerlendirmesinde kullanılmasını istemeleri hâlinde 21 Ocak'a kadar okul müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.
İLK ve ORTAOKULLARIN DÖNEM SONU İŞLEMLERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı'mızca 25 Aralık 2020 tarihinde yapılan düzenlemede, ilkokul ve ortaokullarda ilk dönem karne notları belirlenirken sınav yapılmayacağının ve yüz yüze yapılan mevcut sınavların geçerli olacağının duyurulduğunu hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bu doğrultuda ilkokul ve ortaokullarda birinci dönem karnelerinin hazırlanması sürecinde, salgın koşullarından kaynaklı gereksinimler ve öğrencilerin yararı gözetilerek uygulamada birlik sağlamak amacıyla yapılacak dönem sonu işlemleri hakkında velileri rahatlatacak bir düzenlemenin yapıldığını söyledi.

 İlkokul 4. sınıflarla ortaokul ve imam hatip ortaokullarında birinci dönemde yapılmış olan yüz yüze sınavların dönem sonu puan değerlendirmesine dâhil edilmeyeceğinin bildirildiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, ancak isteyen velilerimizin 21 Ocak'a kadar okul müdürlüklerine başvurmaları hâlinde yapılmış olan sınavlardan alınan puanların, karne puanı değerlendirmesine dâhil edilmesini talep edebileceklerinin altını çizdi.

 Salgın koşulları ve halk sağlığının korunması ilkesi göz önünde bulundurularak ilkokul ve ortaokullarda eğitim öğretim yılının birinci döneminde karne basımı ve dağıtımı yapılmayacağına vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, karnelerin elektronik ortamda öğrenci ve velilerimizin erişimine açılacağını ifade etti.

 2020-2021 eğitim öğretim yılının birinci dönemiyle sınırlı olmak kaydıyla dönem puanı belirlenirken 1, 2 ve 3. sınıflarda dönem sonu işlemlerinin, ilgili yönetmelikte belirtildiği şekliyle uygulanmaya devam edeceğine; 4. sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanlarının aritmetik ortalaması ile dönem puanının hesaplanacağına, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanları ve varsa proje puanlarının aritmetik ortalaması ile dönem puanının hesaplanacağına değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, alınan kararın hayırlı olması temennisinde bulunarak, tüm öğretmen ve öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diledi.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.