AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKOKULLARDA YETİŞTİRME PROGRAMI ( İYEP ) BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye Temsilciliği işbirliğinde hayata geçirilen “  İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) “ kapsamında,  bünyesinde 3. ve 4. Sınıf bulunan Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Rehber Öğretmenler ile 3. ve 4. Sınıfı okutan öğretmenlere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.
İLKOKULLARDA YETİŞTİRME PROGRAMI ( İYEP ) BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

8 Ekim 2018 Pazartesi günü Öğretmen Evi Salonunda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali BAHÇIVAN, Serdar ZEREN İlkokulu Müdürü Halil KAYKANA ve Bolat İlkokulu Müdürü Halim KARAMAN tarafından gerçekleştirilen toplantıda İYEP’in, ilkokul 3 ve 4. Sınıflarına devam eden, eğitim ve öğretim yılı içerisinde çeşitli nedenlerle Türkçe dersi okuma-yazma, okuduğunu anlama becerileri ve temel matematik öğrenme alanında yeterli kazanımlara ulaşamayan öğrenciler için uygulanacağı belirtildi. 

Hedef kitlenin Türkçe ve Matematik derslerinden İlkokullarda Yetiştirme Programı kapsamında belirlenen kavramları edinemeyen, özel eğitim tanısı olmayan öğrenciler ile yabancı uyruklu öğrenciler, sığınmacılar, mevsimlik tarım işçisi çocukları gibi tüm dezavantajlı öğrenciler olacağını söyleyen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali BAHÇIVAN, İYEP Programının sorun çözebilen, iletişime ve öğrenmeye açık, özgüven ve sorumluluk sahibi sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine imkan sağlayacağının altını çizdi.

İYEP Okul Komisyonlarının çalışmalarını tamamlamalarının ardından İlkokullarda en az 6 öğrenci ile Türkçe ve Matematik derslerinden haftalık 10 saate kadar kurslar açılabileceğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, İYEP’in uygulanması ve başarıya ulaşması noktasında öğretmenlerin gayret ve özverisinin büyük önem taşıdığını vurgulayarak programın hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

08-10-201808-10-201808-10-201808-10-201808-10-201808-10-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.