AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞI'MIZIN KABULÜ'NÜN 100. YILINDA "MEHMET AKİF ERSOY'U ANMAK ve ANLAMAK" KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

Mehmet Akif ERSOY ve yakın tarih üzerine çalışmalar yapan Eğitimci-Yazar Fahrettin GÜN, Müdürlüğümüzce hazırlanan "Çevrim içi Vizyon 2023 Buluşmaları" Projesi kapsamında "Mehmet Akif ERSOY'u Anmak ve Anlamak" konulu seminerle idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimizle bir araya geldi.
İSTİKLAL MARŞI'MIZIN KABULÜ'NÜN 100. YILINDA

             12 Mart Cuma günü İstiklal Marşı'mızın Kabulü'nün 100. Yılında çevrim içi olarak gerçekleştirilen seminerde, istiklal ve istikbal mücadelesinin en çetin günlerinde Mehmet Akif ERSOY tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı'mızın, 12 Mart 1921 tarihinde Milli Marş olarak kabul edildiğini hatırlatan Eğitimci-Yazar Fahrettin GÜN, Milli Marş'ımızın büyük zorluklarla kazanılmış bağımsızlık mücadelesinin abidevi bir simgesi olduğunun altını çizdi.

Mehmet Akif ERSOY'un Milli Mücadele'nin manevi kahramanı olduğuna vurgu yapan Eğitimci-Yazar Fahrettin GÜN, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un, eserlerinin, örnek hayatının ve İstiklal Marşı'mızın hangi şartlar altında yazıldığının öğrencilerimize ve gençlerimize iyi anlatılmasının önemine dikkat çekti.

Karşılıklı soru-cevap şeklinde devam eden seminerde eğitimci-yazar Fahrettin GÜN, büyük dava adamı ve mütefekkir Mehmet Akif ERSOY hakkında merak edilen birçok konu ile ilgili katılımcılara bilgi verdi.

1986-1990 yılları arasında Suluova'da öğretmenlik yapan ve bugün semineri dinleyenler arasında eğitimci-yazar Fahrettin GÜN'ün birçok öğrencisi bulunduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğrencilerinin gönlünde ayrı bir değeri olan Fahrettin GÜN'ü yıllar sonra yeniden çevrim içi seminerle de olsa meslektaşlarımızla ve vatandaşlarımızla buluşturabilmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İstiklal Marşı'mızın 100. yılında Vatan Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'u ve aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ettiklerini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, seminere katılan herkese ve kıymetli zamanlarını ayırarak vermiş olduğu değerli bilgiler dolayısıyla Eğitimci-Yazar Fahrettin GÜN'e teşekkürlerini iletti.

Program Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY ve aziz şehitlerimiz hatıralarına yapılan duanın ardından son buldu.

 

12-03-202112-03-202112-03-2021

 

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.