AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARDEŞ ŞEHİR DAUGAVPİLS'E ÇALIŞMA ZİYARETİ YAPILDI

Suluova Kaymakamlığı koordinatörlüğünde yürütülen " Çevre Ekseninde Şehirlerimiz Eşleşiyor " AB projesi kapsamında Suluova Heyeti, kardeş şehir olan Letonya'nın Daugavpils şehrine bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.
KARDEŞ ŞEHİR DAUGAVPİLS'E ÇALIŞMA ZİYARETİ YAPILDI

27 Ağustos - 3 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen ziyarette Suluova Heyeti ile Daugavpils delegasyonu arasında kardeş şehir toplantıları, çalıştaylar ve teknik geziler yapıldı.

Avrupa'nın çeşitli kısımlarından insanları bir araya getirerek sorunların paylaşılması, görüş alış verişinde bulunulması ve ortak bir ilgi veya endişe olan her türlü konuda farklı bakış açılarının anlaşılması açısından bu çalışma ziyaretinin önemli bir fırsat sunduğuna dikkat çeken Suluova Heyeti, bu çerçevede Daugavpils'te planlanan Kardeş Şehir Toplantısında Letonya'daki Yerel yönetimler, STK'lar, Kamu Kurumları ve halktan oluşan 250 kişilik bir gruba Suluova'nın tanıtımının yapılarak; projenin hedefleri ile " Çevre " konusunda karşılıklı iyi uygulamaların paylaşıldığını ifade ettiler.

Ayrıca yine Çevre Koruma ve Atık Yönetimi konusunda yerel idareler/yönetimler, STK'lar, eğitimciler, uzmanlar, akademisyenler ve yöneticilerin katılımı ile teknik bilgi/uzmanlık ve iyi uygulamaların paylaşımı ve transferi " teması ile çalıştaylar yapıldığını belirten Suluova Heyeti, bu çalışmaların Kardeş Şehirler arasında iletişimi artıracağına ve sürdürülebilir işbirliğine zemin oluşturacağına vurgu yaptılar.

Aynı zamanda Suluova Heyeti  Letonya'nın başkenti Riga 'da Çevre Koruma ve Atıkların Geri Kazanımına ilişkin teknik bir gezi yaparak; iyi ve örnek uygulamaları yerinde incelediler.

03-09-201903-09-201903-09-201903-09-201903-09-201903-09-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.