AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KISITLAMA GÜNLERİ "AİLECE KİTAPLARLA BULUŞMANIN TAM ZAMANI"

Koronavirüs salgını nedeniyle evimizde kaldığımız zamanları kitaplarla buluşmak için bir fırsat olarak gören İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde hem evde sıkılmamak hem de daha kaliteli zaman geçirebilmek amacıyla tüm aileleri kitap okumaya davet etti.
KISITLAMA GÜNLERİ

Sağlığımız nedeniyle koronavirüsten korunmak için zamanımızın büyük bir bölümünü evimizde geçirdiğimiz bu günlerde kitaplarla buluşmanın önemine dikkat çeken İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, kitap okumanın hem kişisel gelişime katkıda bulunduğunun hem de bu zorlu süreçte insanların kendisini daha iyi hissetmesine yardımcı sağlam bir dost olduğunun altını çizdi.

Çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren kitap okuma sevgisinin verdiği zevki tattırabilirsek ileride kendiliğinden okumaya devam edeceklerini belirten İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, geleceğe bırakacağımız en önemli mirasın okumayı seven, çok iyi yetişmiş nesiller olacağına vurgu yaptı.

Amasya Valimiz Sayın Mustafa MASATLI'nın himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Cuma ve Pazar günleri 20:30-21:00 saatleri arasında "Amasya Okuyor" sloganıyla gerçekleştirilen "Amasya Kitabını Saatine Kuruyor" etkinliğini hatırlatan İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, anne ve babalara kitap okumanın bir yaşam tarzı haline getirilmesi, çocuklarımızın kitap okumaya teşvik edilmesi, bu konuda onlara örnek olunması, evlerde kitap okuma saatleri düzenlenmesi ve kitap okuyan çocuklarımızın ödüllendirilmesi tavsiyelerinde bulundu.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı 2. döneminin başlayacağı 15 Şubat 2021 tarihinde öğrencilerimize tekrar okul sevincini ve heyecanını yaşatabilmenin toplum olarak hepimizin virüsle mücadelesine bağlı olduğuna vurgu yapan İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, vatandaşlarımızdan ayrıca maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uymalarını, komşu, akraba ve arkadaş ziyaretlerini salgın sonrasına ertelenmelerini ve mecburi haller dışında evde kalmaya özen göstermelerini istedi.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.