AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAP KURTLARI OKUMA YARIŞMASINDA TÜRKİYE 1.'Sİ OLDU

Şeker İlkokulu 3-B Sınıfı öğrencileri Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okuma alışkanlığını kazandırmak ve bu konuda bilinç oluşturmak amacıyla ülke genelinde ve Türkiye Maarif Vakfı'na bağlı yurt dışı okullarında eğitim gören 3. ve 4. Sınıf öğrencileri arasında düzenlenen "Zarif Çocuk Uluslararası Kitap Okuma Yarışması" online sınavında Türkiye 1.'si oldu.
KİTAP KURTLARI OKUMA YARIŞMASINDA TÜRKİYE 1.'Sİ OLDU

           Merhum şair ve yazar Cahit ZARİFOĞLU anısına yoğun katılımla gerçekleştirilen "Zarif Çocuk Uluslararası Kitap Okuma Yarışması"nda öğrencilerinin Türkiye 1.'si olarak önemli bir başarıya imza attıklarını belirten Şeker İlkokulu Müdürü İbrahim Agah ÇİÇEK, kitap kurdu öğrencilerin sınıf öğretmenleri Aylin BAYRAKTAR rehberliğinde düzenli kitap okumalarının ve kitapları sevmelerinin Türkiye 1.'liği gibi büyük bir dereceyle sonuçlanmasının mutluluğunu her birlikte yaşadıklarına vurgu yaptı.

          24 Şubat Pazartesi günü Şeker İlkokulu'nu ziyaretinde 3-B sınıfı öğrencilerini ve öğretmenlerini tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, ilçemizde "Suluova Okuyor" projesi ve okullarımızda her sabah uygulanan okuma saatleri ile öğrencilerimizde oluşan kitap okuma farkındalığının, böylesine anlamlı başarılara dönüşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kitap okumanın dünyanın en güzel ve en keyifli işlerinden biri olduğunun altını çizdi.

Öğrencilere kitap okumaya evlerde aileleriyle birlikte devam edilmesi ve kitaplarla kurulan dostlukların her zaman sürdürülmesi konusunda tavsiyelerde bulunan ve bu konuda öğrencilerden söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğrencilerin yarışmaya hazırlanmasında emeği geçen idareci ve öğretmenlere teşekkürlerini ileterek; 19 Mart 2020 tarihinde Kütahya'da yapılacak yazılı sınava girmeye hak kazanan öğrencilere başarılar diledi.

25-02-202025-02-202025-02-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.