AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kız Meslek Lisesinin Projesi Hibe Kazandı.

Suluova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(Kız Meslek Lisesi) tarafından hazırlanarak AB Eramus Programına sunulan “Çocuk Sağlığı ve Güvenliği Uygulamalarının AB Boyutu” isimli proje onaylanarak 135.642,00 Avro hibe kazandı.
Kız Meslek Lisesinin Projesi Hibe Kazandı.

Kendisini ziyarete gelerek proje hakkında bilgilendirmelerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Okul Müdürü Özlem Özdemir, Müdür Yardımcısı Aysegül Bolat ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı Şefi Nilüfer Çalgı’yı özverili çalışmaları dolayısıyla kutlayarak teşekkür eden Suluova Kaymakamı Hayatı Taşdan, “bu tür projelerin yapılması, ilçemiz ve öğrencilerimizin bu projelerden istifade ediyor olması, eğitim kalitemizin de arttığını gösteriyor. Ayrıca bu tür çalışmalar için diğer çalışanları da gayretlendiriyor. Aynı zamanda öğrencilerimiz ile eğitimcilerimizin yurt dışındaki tecrübeleri, görgü ve bilgilerini artırıyor olması da bir sonraki nesillere ve bir sonraki zamanlara katkılarda bulunacaktır. Büyük memnuniyet duyduk. Böyle kaliteli çalışmaların artıyor olması ilçemiz için kazanımdır. Daha önce de bu tür benzer projelerimiz onaylanarak uygulandı. Halen de birkaç projemiz de hibe programlarına sunularak ön elemelerden geçmiş bulunmaktadır. Böyle kaliteli çalışmaların arttıryor olması ilçemiz için kazanımdır” dedi.

Suluova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanarak Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülmekte olan Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği -Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personelinin Öğrenme Hareketliliği Proje Başvuru Sonucu faaliyeti kapsamında 2015 yılı Teklif Çağrısı Döneminde sunularak onaylanan projenin 135 bin 642 Avro hibe kazandığını açıklayan Kaymakamımız Hayatı TAŞDAN, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; “Avrupa Birliği üyesi olan Almanya, Romanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Hollanda ve İspanya olmak üzere 6 farklı ülkede öğrencilerin 21(yirmi bir) gün staj eğitimi yaparak, çocuk sağlığı ve güvenliği konusunda sektördeki uygulamaları ve gelişmeleri yerinde görmeleri ve Çocuk Gelişim ve Eğitim alanında Avrupa ülkelerinde var olan kurumlarda yapılan çocuk etkinlikleri, çocuk eğitiminde kullanılan yöntemler ve uygulanış şekli, çocukla iletişim teknikleri, olumlu davranış kazandırma yöntem ve tekniklerinin uygulanışı, çocuklara sunulan diğer imkanlar ile çocuk hakları konusunda bulunulan düzey, çocuk-aile-öğretmen profilleri hakkında bilgi edinmek ve edinilen bilgileri kendi kültürümüze uyarlayarak mevcut sistemi iyileştirmeye çalışmak amaçlanmaktadır” dedi.

Projenin uygulama süresinin 12 ay olduğunu ifade eden Kaymakamımız Taşdan, proje ortaklarının ise Ankara Hatice Hikmet Oğultürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul Siyavuşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul Mavigöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çanakkale Çan Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olduğunu söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU da proje çalışmalarından dolayı Suluova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve personelini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.