AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KUDÜS BİZE ECDADIMIZIN EMANETİDİR

Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri okul bahçesinde ‘’ Kudüs ecdadımızın emanetidir ‘’  etkinliği  düzenlediler.
KUDÜS BİZE ECDADIMIZIN EMANETİDİR

İslam’ın ilk kıblesi, Miracın yeryüzünden arşa açılan kapısı Mescid-i  Aksa’yı da bünyesinde barındıran Kudüs’ü Şerif’i ,Ortadoğu’nun işgalci devleti İsrail’in başkent olarak ilan etmesine ve ona destek olan ABD’ye tepki gösteren Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Kudüs’ün sahipsiz olmadığı mesajını okul bahçesinde gerçekleştirdikleri ‘’ Kudüs ecdadımızın emanetidir ‘’ etkinliği ile gösterdiler.  

Barış şehri Kudüs’ün tarihi geçmişinden ve biz müslümanlar için öneminden bahseden Okul Müdür Yardımcısı Tekin ALPASLAN; Kudüs’ün nice peygamberin hatırasını barındıran bir İslam şehri olduğunun önemini vurgulayarak, Kudüs’ün sadece Filistin ve Mescidi Aksa civarında yaşayan Müslümanların değil tüm dünya Müslümanlarının ortak meselesi olduğunun altını çizdi.

Müslüman bilince sahip ve ümmet meselesine duyarsız kalmayan bir nesil yetiştirmek için çaba gösterdiklerini belirten Okul Müdürü Mehmet YÜKSEK, tarihi mirasımıza sahip çıkmaya sonuna kadar devam edeceklerini ifade etti.

Kudüs ve Mescid’i Aksa’nın müslümanlara Peygamber Efendimizin müjdesi ve emaneti olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ise, Kudüs’te biran önce barışın temin edilmesi ve Filistin halkının bu şehirde ellerinden alınan haklarının geri iade edilmesi temennisinde bulundu.

Şanlı ecdadımızın 1517 yılında fethetip tam 400 yıl boyunca adaletle hükmettiği, göz bebeğimiz olan Kudüs davasının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman yılmaz bir savunucusu olacaklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğrencilerin Kudüs´te yaşanan insanlık dışı zulüm ve katliamlara karşı gösterdikleri duyarlılıktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Drone tarafından görüntülenen program sonunda başta Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize dualar edildi.

17-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.