AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ MADDE BAĞIMLILIĞI ve OKUL GÜVENLİĞİ “ TOPLANTISI YAPILDI

2017-2018 eğitim-öğretim yılı öncesinde 24 Ağustos 2017 Perşembe günü “ Okul Güvenliği ve Madde Bağımlılığı “ konulu toplantı düzenlendi.
“ MADDE BAĞIMLILIĞI ve OKUL GÜVENLİĞİ “ TOPLANTISI YAPILDI

Öğretmen Evi Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Suluova Kaymakamı Dr. Vural KARAGÜL, Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK, Emniyet Müdürü Murat OFLAZ, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cenk Alper GÖKSU, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, daire amirleri, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri ve okul-aile birliği başkanları katıldılar.  

 İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında okulların Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegre çalışmalarının 4 Temmuz 2017 tarihli resmi yazı ile başladığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU :

“  Suluova’da okul ve kurumlarımızın bina içi ve bahçelerindeki güvenlik kamera sistemleri tam ve eksiksiz olarak çalışmaktadır. Okulların açılacağı 18 Eylül tarihine kadar öğrencilerimizin ve velilerimizin okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı hususlarında farkındalığını artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmeyi planlıyoruz.  Bugün bu konularda sizlerle birlikte neler yapabileceğimizi konuşacağız. “ dedi.

Madde bağımlılığı konusunda Suluova’dan ve ülkemizden istatistikler vererek açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU :

“ Her çocuk ve gencimiz bizim için çok kıymetlidir. Gençlerimiz göz bebeğimiz, yarınlarımız ve umutlarımızdır. Onların en iyi şekilde yetişmeleri için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Gerek okul güvenliği gerekse de madde bağımlılığı konularında okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, mahalle muhtarları, din görevlileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği çalışmalarının kararlılıkla ve kesintisiz olarak sürdürülmesi gerekmektedir. Özellikle mahalle halkının mahallesinde bulunan okullara gönüllülük esasıyla sahip çıkmalarını ve çocuklarımızı ilgilendiren her türlü konuda ilgili kurumlarla acilen irtibata geçilmesini sağlamalıyız. “ dedi.

Toplantı karşılıklı fikir alış verişinden sonra iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

26-08-201726-08-201726-08-201726-08-201726-08-201726-08-201726-08-201726-08-2017

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.