AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MAZLUM SOFRALARI ÖĞRENCİLERİMİZİN YARDIM ELİYLE BEREKETLENECEK

29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası kapsamında, Şehit Aydın Korkmaz Ortaokulu ve Türk Kızılayı işbirliğiyle Barış Pınarı Harekatıyla terörden temizlenen bölge insanına erzak yardımı kampanyası düzenlendi.
MAZLUM SOFRALARI ÖĞRENCİLERİMİZİN YARDIM ELİYLE BEREKETLENECEK

Şehit Aydın Korkmaz Ortaokulunun gerçekleştirdiği kampanyaya öğretmenler, öğrenciler ve veliler yoğun ilgi göstererek erzak yardımında bulundu.

Güvenlik güçlerimizin Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinin baskı ve zulmünden kurtarılan Tel Abyad ve Rasulayn başta olmak üzere şehir merkezleri ve kırsal köylerdeki halka erzak yardımı için Türk Kızılayı ile birlikte bir kampanya gerçekleştirdiklerini ifade eden Okul Müdürü Ferhat KURT, kampanyaya destek veren tüm öğretmen, öğrenci ve velileri ile bu anlamlı çalışmaya aracılık eden Türk Kızılayı çalışanlarına teşekkür etti.

 Necip milletimizin her zaman mazlumun yanında zalimin ise karşısında olduğuna vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, yıllardır acı ve gözyaşının hakim olduğu bölgelere Kahraman Mehmetçiğimizin Barış Pınarı Harekatı ile artık huzurun ve güvenin geldiğini belirterek; Şehit Aydın Korkmaz Ortaokulu idareci, öğretmen, öğrenci ve velileri ile aziz milletimizin merhamet ve iyiliğini dünyaya ulaştıran, hiçbir ayrım yapmadan ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Türk Kızılayı çalışanlarına şükranlarını iletti.

Toplanan erzakların Kızılay Yetkililerine teslim edildiği programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Türk Kızılayı Suluova Şube Başkanı Eyüp ORUÇ, Amasya Kızılay Şubesi Kadın Kolları Başkanı Canan Esma İLHAN, Kızılay gönülleri, öğrenciler ve veliler katıldılar.

07-11-201907-11-201907-11-201907-11-201907-11-201907-11-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.