AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSELERİMİZİN UYGULAMALI DERSLERİ 1 MART'TAN İTİBAREN YÜZ YÜZE BAŞLIYOR

1 Mart 2021 tarihinden itibaren Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liseleri derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanacaktır.
MESLEK LİSELERİMİZİN UYGULAMALI DERSLERİ 1 MART'TAN İTİBAREN YÜZ YÜZE BAŞLIYOR

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Çok Programlı Anadolu Liseleri alan/dal derslerinin yüz yüze eğitimlerinde "meslek.eba.gov.tr" internet adresinde yayınlanmakta olan "2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci Dönem Çerçeve Öğretim Programının" kullanılacağını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, söz konusu çerçeve öğretim programlarında yer alan derslerin uygulama kazanımlarının yüz yüze, teorik olan kazanımlarının ise uzaktan eğitim yoluyla yapılacak şekilde Zümre Öğretmenler Kurulunca planlanacağını belirtti.

Mesleki ve  Teknik Anadolu Lisesi, Çok Programlı Anadolu Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Liselerinin 12. sınıflarında yapılacak yüz yüze eğitimin, öğrencilerin merkezi sınavlara ilişkin beklentileri de dikkate alınarak haftada 24 ders saatini geçmeyecek şekilde planlanacağını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, yüze eğitimle yürütülecek eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılımın isteğe bağlı olup devam zorunluluğu aranmayacağının altını çizdi.

Eğitim kurumunun öğrencilerin okula devamını takip edebilmesi ve bu kapsamda gerekli önlem ve tedbirleri alabilmesi amacıyla yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılmayacak olan öğrenciler için velileri tarafından, Covid-19 salgını kapsamında herhangi bir nedenle öğrencisini yüz yüze eğitim için eğitim kurumuna göndermek istemediğine ilişkin talebini bir dilekçe ile eğitim kurumu müdürlüğüne iletmesi gerekeceğine vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, ayrıca Mesleki Eğitim Merkezlerinde okulda yapılan alan/dal derslerinin öğretimine uzaktan eğitim yoluyla devam edileceğine değinerek; idareci, öğretmen ve öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diledi.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.