AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZ BULUŞUYOR" PROJESİ BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Genel Müdürlüğünce başlatılan "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi" 2020-2021 eğitim-öğretim yılında da uygulanmaya devam edilecek.


Proje ile Meslek Lisesi öğrencilerinin öğretmenleriyle birlikte, ihtiyaç sahibi ve muhtaç durumdaki kişileri ziyaret ederek; evlerinde küçük bakım ve onarımlarının, kullanılamaz veya eskimiş durumda bulunan eşyalarının tamirinin, hayatlarını kolaylaştırıcı bilgilendirme ya da yardımların, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşların toplum hizmeti kapsamında yerel imkanlarla yapılmasının hedeflendiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, 15 Mart-4 Haziran 2021 tarihleri arasında proje kapsamında yapılması planlanan etkinlik ve çalışmaların Meslek Liselerimizce gerçekleştirileceğini ifade etti.

Mesleki Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerinin bu zor günlerde fedakarca çalışma ve üretme hassasiyetinin toplumun birçok kesiminden takdir topladığının ve Meslek Liselerinin "Kara gün dostu" olduğunu aziz milletimize gururla gösterdiğinin altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, özellikle salgın sürecinde ihtiyaç sahibi insanlarımıza yönelik böylesine anlamlı bir projenin uygulanacak olmasının önemine dikkat çekti.

Projenin öğrencilerimizde yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesine katkı sağlayacağı gibi aynı zamanda sosyal becerilerinin geliştirilmesine ve kendilerine olan özgüvenlerinin artırılmasına da yardımcı olacağına vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, projenin yürütülmesinde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerini ileterek, şimdiden çalışmalarında başarılar diledi.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.