AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU başkanlığında Mesleki ve teknik eğitimin iyileştirilmesine yönelik yapılan çalışmalar hakkında ilgili paydaşların bilgilendirilmesi, mesleki eğitimde teşvik uygulamaları, karşılaşılan sorunların tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin üretilmesi amacıyla toplantı düzenlendi.
MESLEKİ EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

29 Haziran Perşembe günü Müdürlüğümüz  salonunda gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürü Uğur MENEKŞE’nin yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut ASLAN, kurum temsilcileri ve Meslek Lisesi Müdürleri katıldılar.

6764 sayılı Kanunda yapılan düzenlemeler ile mesleki ve teknik eğitimde (çıraklık) yapılan düzenlemelerin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla toplantı düzenlediklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU; 6764 sayılı yasa ile Mesleki ve Teknik Eğitim ile yapılan yeni düzenlemeler, Mesleki Eğitim Merkezlerinin zorunlu eğitim kapsamına alınarak 4 yıllık eğitim sonunda ustalık belgesi verilmesi, çırak öğrenci çalıştıran işverenlere yapılan devlet katkısı ve nitelikli ara eleman yetiştirme konularında katılımcılara detaylı bilgi verdi.

             Toplantı, katılımcılarının görüş ve önerilerinin dinlemesi ve sorularına cevap vermesi ile son buldu.

 

29-06-201729-06-2017

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.