AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİM SEKTÖR İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

10 Haziran Çarşamba günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda meslek liseleri müdürlerinin ve sektör temsilcilerinin katılımları ile "Mesleki ve Teknik Eğitim Sektör İşbirliği Toplantısı" yapıldı.
MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİM SEKTÖR İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Korona salgınının ilk gününden bu yana Türkiye'nin dört bir yanındaki meslek liselerinin, her gün yeni bir müjdeyi toplumla paylaştıklarını hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Bakanlığımızın mesleki eğitimin kalitesinin artırılması yönünde birçok adım attığını ifade ederek, bu toplantılar ve çalıştaylar ile sanayi ve sektörle doğrudan işbirliği ve iletişim halinde bulunmanın önemine dikkat çekti.

Koronavirüs pandemisi sürecinde çok değerli bir rol üstlenen, toplumun "kara gün dostu" diye nitelediği, üretimleri, geliştirdikleri yeni ürünler ile bilimsel çalışmalara konu olan meslek liselerinin yeni kahramanlık hikayesi yazdığına vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, meslek liselerimizin bu zorlu dönemde büyük bir fayda sağladığını, sağlamaya da devam ettiğini belirterek; hep birlikte mesleki eğitimin çok daha güzel günlere doğru yönelmesi için ne gerekiyorsa yapmaları gerektiğinin altını çizdi.

Sanayide, üretimde yeni ne varsa tüm bunları önce meslek lisesi öğretmenlerinin ardından da öğrencilerinin tanımasını istediklerine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, gerek mesleki eğitimler gerekse de işletme eğitimleri ile ancak nitelikli iş gücünü sağlayabileceklerini söyledi.

Toplantıda ayrıca 2020-2021 eğitim-öğretim yılı içerisinde işletmelerde beceri eğitimine katılacak öğrencilerin planlaması yapıldı.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Şube Müdürü Levent KILIÇ, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürleri, öğretmenleri ve sektör temsilcileri katıldı.

 

11-06-202011-06-202011-06-202011-06-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.