AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

METEHAN YAZDIĞI HAYALİYLE "ÇOCUKLARDAN EV YAPIMI HİKAYELER" KİTABINA GİRDİ

Milli Eğitim Bakanlığımızca 23 Nisan'ın 100'üncü yılına özel olarak hazırlanan "Çocuklardan Ev Yapımı Öyküler" kitabında, TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulu 4-B sınıfı öğrencilerinden Metehan OCAK'ın yazdığı "Gerçekler Hayalle Başlar" isimli öyküsü de yer aldı.
METEHAN YAZDIĞI HAYALİYLE

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, uzaktan eğitim sürecinde çocukların evde geçirdikleri günlerde hayal kurma, düşünme ve yazma becerilerini güçlendirmeleri için öykü yazma çağrısında bulunmuş ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. Yıl dönümü dolayısıyla yazılacak öykülerden 100 tanesinin kitap haline getirileceğini söylemişti.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un "Haydi çocuklar, hayallerinizin öyküsünü yazın" sloganıyla başlattığı etkinliğe heyecanla öğrencileriyle birlikte katılım sağladıklarını belirten TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulu 4-B Sınıfı Öğretmeni Davut EKİNCİ, öğrencisi Metahan'ın pilot olmak ile ilgili hayallerini anlattığı "Gerçekler Hayalle Başlar" öyküsünün binlerce eser arasından seçilerek, böylesine anlamlı bir kitaba girmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Aslında eğitime verilen arada okullarına hasret kalan çocukların hissettikleri yoğun duyguları ve geniş hayal dünyalarını bu öyküler ile kağıtlara yansıttıklarına vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, kitabın satır aralarında çocuklarımızın bizlere, anne ve babalarına anlattıkları çok şey olduğunun altını çizerek, Türkiye'nin farklı şehirlerinden, farklı özelliklere sahip 100 çocuğun yazmasıyla oluşan "Çocuklardan Ev Yapımı Öyküler" kitabını mutlaka her anne ve babanın okuması tavsiyesinde bulundu.

Öykülerini paylaşan tüm öğrencilere teşekkürlerini ileten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulu 4-B Sınıfı öğrencisi Metehan OCAK'ı ve Sınıf Öğretmeni Davut EKİNCİ'yi tebrik ederek; başarılı çalışmalarının artarak devamını diledi.

08-05-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.