AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mezun öğrencilerimiz için Destekleme ve Yetiştirme Kurs kayıtlarımız başladı.

Mezun öğrencilerimiz, Ortaokul, İmam-Hatip Ortaokulu ve Lise öğrencilerimiz için Destekleme ve Yetiştirme Kurs kayıtlarımız başladı. Mezun öğrenciler Halk Eğitim Merkezi, devam eden öğrenciler de Okul Müdürlüklerine başvuru yapacaklar.
   Mezun öğrencilerimiz için Destekleme ve Yetiştirme Kurs kayıtlarımız başladı.

 

SULUOVA KAYMAKAMLIĞI

 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN

LİSEDEN MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK ÜNİVERSİTE

HAZIRLIK KURSLARI AÇILACAKTIR

 

                İlçemizde Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” kapsamında liseden mezun olan öğrencilerimize yönelik Suluova Halk Eğitim Merkezi tarafından üniversiteye hazırlık kursları açılacaktır. Öğrencilerimizden kurs için ücret alınmayacaktır. Liseden mezun olan öğrencilerimiz için açılacak kurslara kayıtlar başlamış olup, başvurular Suluova Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yapılacaktır.

        

Örgün öğretim çağı dışında kalan gençlerimiz için okul derslerine ilişkin bilgilerini güncellemek üniversitelere giriş sınav sürecinde ihtiyaç duyduğu, müfredat eksikliklerini gidermek amacıyla, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzce koordine edilen takviye kursları hayata geçirilecektir. Kursların ilk etapta hafta sonları açılması planlanmaktadır. Ancak talep olması halinde kurslara hafta içi de açılacaktır.

        

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzce planlanacak olan Üniversiteye Hazırlık Kursları Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi, Suluova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde açılması düşünülmektedir. Böylece tüm öğrencilerimizin en rahat ulaşabilecekleri okullarda üniversite hayalleri peşinde koşmasına yardımcı olunacaktır. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin yanındayız ve onların başarılı olabilmelerini sağlayabilmek amacıyla tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. İdarecisiyle, öğretmeniyle ve diğer çalışanları ile beraber tek düşüncemiz öğrencilerimizi yarınlara kendilerine güvenen donanımlı insanlar olarak yetiştirmektir. Bütün çalışmalarımızı öğrencilerimizin başarısı üzerine kuruyor ve enerjimizi bu yönde sarf ediyoruz.

        

Mezun öğrencilerimize yönelik üniversiteye hazırlık kurslarının başvuruları 1 Ekim (2015) tarihine kadar devam edecektir. Kurslar Ekim  ayının ilk haftasında başlatılarak öğrencilerimizin hizmetine sunulacaktır. Tüm öğrencilerimizi gitmek istedikleri bölümlere yerleşerek üniversite öğrencisi olarak eğitimlerine kaldıkları yerden devam etmelerini temenni eder, onlara bu süreçte başarılar dileriz.

 

 

                            Ahmet DAVU                      
İlçe Milli Eğitim Müdürü             

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.