AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİHRİ HATUN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ “ HEYBEMDE KİTAP VAR “ PROJESİNE ORTAK OLDU

 Mihri Hatun Anaokulu Pamuk Şekerleri Sınıfı, Avrupa´daki okullar ile iş birliği yapmak, projeler geliştirmek ve paylaşmak amacıyla oluşturulan E-Twinning Öğrenme Topluluğu üzerinden yürütülen ‘’ Heybemde Kitap Var ‘’ projesine ortak oldu.
MİHRİ HATUN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ “ HEYBEMDE KİTAP VAR “ PROJESİNE ORTAK OLDU

 “ Heybemde Kitap Var “ Projesinin okul öncesi dönemde bulunan 48-72 aylık çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı, çocukların aileleriyle kaliteli zaman geçirmelerini sağlamayı, kelime haznelerini zenginleştirmeyi, çocuğun Türkçeyi doğru konuşma ve anlama becerisini sağlamayı, bilgiye ulaşmak için kitabın önemi konusunda çocuğa farkındalık kazandırmayı amaçladığını  belirten Okul Müdürü Fatih GÜVEN, öncelikle okul öncesi dönemde bulunan çocuklar için nasıl kitap seçilmesi ve hangi kriterlere dikkat edilmesi konularında velilere yönelik seminer çalışmaları gerçekleştirdiklerini ve sonrasında öğrencilerin heybelerini kitaplarla doldurmaya başladıklarını söyledi.

 Her çocuğun haftada en az 2 kitap okumasının sağlandığı proje kapsamında sınıf içi heybe değişimlerinin tamamlanmasının ardından diğer illerdeki ortaklarla heybe değişimleri yapılarak, çocukların daha çok ve farklı kitap ile tanışması hedeflenmektedir.

 Tüm kitapların okunması sağlandıktan sonra, çocuklarda paylaşma duygusunun pekiştirilmesi için heybeler ilçemizdeki diğer ana sınıfı öğrencilerine hediye edilecektir. Proje kapsamında ayrıca Kütüphaneler Haftası içerisinde, çocukların kitaplarla kalıcı dostluklar kurabilmesi için İlçe Kütüphanesine gezi düzenlenmiştir.

 Türkiye geneli 35 il ile ortak yürütülen ve kitap okuma alışkanlığını, veli ile birlikte okul öncesinde kazandırmayı amaçlayan bu anlamlı projenin bir ayağınında Suluova olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, projenin uygulanmasında emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

30-03-201830-03-2018

 30-03-201830-03-201830-03-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.