AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİHRİ HATUN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHİTLER ANISINA FİDAN DİKTİ

Mihri Hatun Ana okulu idareci, öğretmen ve öğrencileri 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümü dolayısıyla “ Şehidim Seninleyiz “ Projesi kapsamında etkinlik düzenlendi.
MİHRİ HATUN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHİTLER ANISINA FİDAN DİKTİ

Suluovalı Şehitlerimiz Metehan ATMACA ve Aydın KORKMAZ´ın yeğenleri ve aynı zamanda okul velileri olan Eymen KORKMAZ, Egemen KORKMAZ ve Zeynep Güneş TOPAL, şehitlerimiz anısına öğrencilerle birlikte okul bahçesine çınar ağacı diktiler.

18 Mart gibi özel ve anlamlı bir günde şehitlerimize vefa borcumuzu ödemek ve şehitlerimizin bizlere emaneti ailelerine manevi olarak yanlarında olduklarını göstererek bir nebzede olsa acılarına ortak olmaya çalıştıklarını belirten Okul Müdürü Fatih GÜVEN, bu tarz etkinlikler ile öğrencilere küçük yaşlardan itibaren milli ve manevi değerlerin verilmesinin önemine dikkat çekti.

Vatanı ve inandığı değerleri uğruna can vermekten çekinmeyen aziz milletimizin  şehitlerini hiçbir zaman unutmayacağını vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bu toprakları canlarıyla vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi her zaman rahmetle, minnetle ve şükranla yâd edeceklerini söyleyerek; Mihri Hatun Anaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkürlerini iletti.

Program sonunda tüm şehitlerimiz anısına Yasin-i Şerif okunup dua edildikten sonra Şehit yakınlarına Türk Bayraklı tablo hediye edildi.

18-03-201918-03-201918-03-201918-03-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.