AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİK GÖNÜLLER HEYBELERİNİ PAYLAŞTI

 Mihri Hatun Anaokulu Pamuk Şekerleri Sınıfı Öğrencileri, Avrupa´daki okullar ile iş birliği yapmak, projeler geliştirmek ve paylaşmak amacıyla oluşturulan E-Twinning Öğrenme Topluluğu üzerinden yürüttükleri ’ Heybemde Kitap Var ‘’ projesi kapsamında Şehit Ercan Kurt Hürriyet Ortaokulu Ana Sınıfındaki arkadaşlarını ziyaret ederek heybelerini hediye ettiler.
MİNİK GÖNÜLLER HEYBELERİNİ PAYLAŞTI

Okul öncesi dönemde bulunan çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, çocukların aileleriyle kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak, çocuğun Türkçeyi doğru konuşma ve anlama becerisini geliştirmek, bilgiye ulaşmak için kitabın önemi konusunda farkındalık kazandırabilmek amacıyla 2017-2018 eğitim-öğretim yılında uyguladıkları “ Heybemde Kitap Var “ Projesinde artık sona geldiklerini ifade eden Okul Müdürü Fatih GÜVEN, heybelerini kitaplarla dolduran minik öğrencilerin proje süresince haftada en az iki kitap okuduklarını belirterek, çocuklarda paylaşma ve yardımlaşma duygusunun pekiştirilmesi için içlerinde kitap ve çeşitli hediyelerin olduğu heybelerin başka öğrencilere verildiğini söyledi.

Hem hediye verirken hem de hediyelerini alırken mutluluk ve heyecanları gözlerinden okunan öğrenciler, kısa sürede tanışıp kaynaşarak aynı zamanda misafirperverliği öğrenecekleri bir sosyalleşme imkânını yaşamış oldular.

Türkiye geneli yürütülen ve kitap okuma alışkanlığını, veli ile birlikte okul öncesinde kazandırmayı amaçlayan bu anlamlı projenin bir ayağının Suluova’da uygulanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, projenin uygulanmasında emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

31-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.