AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ ÇANAKKALE KONUSUNDA YAZDIĞI ŞİİRLE İL BİRİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Çanakkale Savaşlarının 103. Yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen şiir yarışmasında Cevizdibi Şehit Serhat Yurtbaşı Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Emir Aslan UYMAZ il birincisi oldu.
MÜDÜRÜMÜZ ÇANAKKALE KONUSUNDA YAZDIĞI ŞİİRLE İL BİRİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU Cevizdibi Şehit Serhat Yurtbaşı Ortaokulunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen programa katılarak, Çanakkale Savaşları’nın sosyal, kültürel ve tarihi önemini kavratmak, geçmiş ile günümüz kültürel değerleri arasında bağ kurmalarını sağlamak, millî birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacıyla “ Çanakkale Savaşlarının 103. Yıl Dönümü Anma Törenleri ” kapsamında Bakanlıkça ülke genelindeki ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen, Çanakkale Savaşları’nın ruhunu ve özünü anlatan şiir yarışmasında yazdığı “ Çanakkale Zaferi “ adlı eser ile il birincisi olan Emir Aslan UYMAZ’ı ödüllendirdi.

Çanakkale Zaferi´ni mümkün kılan ve bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi, Kurtuluş Savaşımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, bir kap çorbasını arkadaşıyla paylaşan Mehmetlerimizi, cepheye eliyle ördüğü çorapları taşıyan nenelerimizi, elinde ne varsa ordusuna veren dedelerimizi, yetim kalmış çocuklarımızı bir kez daha saygı ve minnetle yâd ettiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesi ve ruhunu yansıtan zafer günlerinin geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza aktarılmasının milli bir görev olduğunun altını çizdi.

Yerel ve ulusal düzeyde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimizin sayısının artması temennisinde de bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, yazdığı şiiri programda bir kez de arkadaşları için okuyan Emir Aslan’ı tebrik ederek; başarılı çalışmalarının devamını diledi.

 26-04-201826-04-201826-04-201826-04-2018

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.