AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN AÇILAN " KÜLTÜR MANTARI YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSUNU " ZİYARET ETTİ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU 12 Nisan Perşembe günü Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan " Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Kursunu " ziyaret etti.
MÜDÜRÜMÜZ HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN AÇILAN " KÜLTÜR MANTARI YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSUNU " ZİYARET ETTİ

19 kursiyerle başlayan 88 saatlik Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Kursu teorik derslerinin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde devam ettiğini belirten Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kutluay GÜVEN, bugüne kadar vatandaşlarımıza gelir getirici bir çok kurs açtıklarını söyleyerek yine bu kapsamda kültür mantarı yetiştiriciliği kursunu planladıklarını ifade etti.

         Kurs eğitimcisi Ziraat Yüksek Mühendisi Recep KARAFAKİ, yapılan uygulamalı eğitimde kursiyerlere kompost yapımı, misel ekimi, Mantar hastalık ve zararlıları, Mantar üretim alanının havalandırılması, ısı, nem, ışık koşulları ve hasat konularında bilgiler verdi.

Mantar Yetiştiriciliği Kursu kursiyerlerine yönelik gerçekleştirilen uygulamalı eğitimi yerinde inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, işgücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda insanlarımızın mesleki gelişimlerine katkı sağlayan ve onların farklı alanlarda istihdam edilebilmelerinin önündeki engelleri mesleki eğitimler ile kaldıran her türlü kursu ilçemizde açmaya devam edeceklerini söyledi.

Hangi alanda olursa olsun nitelikli eleman yetiştirmenin istihdamı artırmadaki en önemli gereklilik olduğunu vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bu eğitim faaliyetlerini yürüten Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitimi Merkezi idareci ve eğitim personeline teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

12-04-201812-04-201812-04-201812-04-201812-04-201812-04-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.