AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE KİTAP OKUDU

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet DAVU 29 Eylül Perşembe günü Bolat İlkokulunda Okuma Saatine katılarak öğrencilerle birlikte kitap okudu.
MÜDÜRÜMÜZ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE KİTAP OKUDU

Öğrencilerle kitap okumanın ne kadar değerli olduğu üzerine sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet DAVU : 

“ Bu etkinlikteki amacımız  öğrencilerimizin kitaba olan ilgisini çekmek ve onlara kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktır. Okul müdürlerimizle yapmış olduğumuz her toplantıda öğrencilerimizde kitap okuma alışkanlığını artırıcı etkinliklerin daha fazla yapılmasını konuşuyoruz. Bizlerde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak “ Suluova Okuyor “ Projesini 3 yıldır uygulayarak kitap okuyan öğrencilerimizi ödüllendiriyor ve teşvik ediyoruz. Suluova’da şu an 3 okulumuzda Z-kütüphane çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kütüphanelerin tamamlanmasıyla birlikte öğrencilerimiz daha nezih bir ortamda kitap okuyabileceklerdir.

Unutulmamalıdır ki bir ülkenin kalkınmışlık düzeyi o ülke insanının okuduğu kitap sayısıyla doğru orantılıdır. Kitap okurken oradaki bir sözcük, bir kavram bile hayatımıza çok şey kazandırır. Evlerde hem aile fertlerinin hem de çocukların kullanabileceği farklı türde kitapları içeren bir kitap köşesi oluşturulabilir. Eğer evde sürekli televizyon seyredilip hiç kitap okunmuyorsa çocuklarında kitap okumasını beklemek gerçekçi olmaz. Bu konuda çocuklarımıza rol model olmalıyız. Okuma, sağlıklı ve gelişmiş bir kişiliğin temel taşlarından birisidir. Okumayı sevdirmenin sihirli bir yolu yoktur. Velilerimizden özellikle ricamız evlerinde zaman zaman çocuklarıyla birlikte kitap okumalarıdır. “  dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet DAVU bundan sonra fırsat buldukça okullarda sabah uygulanan okuma saatlerine katılarak öğrencilerle birlikte kitap okuyacağını belirtti.  

 


30-09-2016
30-09-201630-09-201630-09-201630-09-201630-09-201630-09-201630-09-2016

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.