AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ YAZDIĞI HAYALİYLE "ÇOCUKLARDAN EV YAPIMI HİKAYELER" KİTABINA GİREN METEHAN'I ÖDÜLLENDİRDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, yazdığı "Gerçekler Hayalle Başlar" isimli öyküsü ile Milli Eğitim Bakanlığımızca 23 Nisan'ın 100'üncü yılına özel olarak hazırlanan "Çocuklardan Ev Yapımı Öyküler" kitabına giren TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulu 4-B sınıfı öğrencilerinden Metehan OCAK'ı ödüllendirdi.
MÜDÜRÜMÜZ YAZDIĞI HAYALİYLE

3 Haziran Çarşamba günü TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulu'nu ziyaretinde Metehan OCAK'ı, annesi Oya Övünç OCAK'ı ve Sınıf Öğretmeni Davut EKİNCİ'yi tebrik ederek kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Metehan'ın öyküsünü kendisinden dinleyerek, yazdığı pilot olma hayalinin gerçek olması temennisinde bulundu.

 

Metehan'ın hayallerinin binlerce eser arasından seçilerek, böylesine anlamlı bir kitaba girmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, aslında eğitime verilen arada okullarına hasret kalan çocukların hissettikleri yoğun duyguları ve geniş hayal dünyalarını bu öyküler ile kağıtlara yansıttıklarına vurgu yaptı.

 

Kitabın satır aralarında çocuklarımızın bizlere, anne ve babalarına anlattıkları çok şey olduğunun altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Türkiye'nin farklı şehirlerinden, farklı özelliklere sahip 100 çocuğun yazmasıyla oluşan "Çocuklardan Ev Yapımı Öyküler" kitabını mutlaka her anne ve babanın okuması tavsiyesinde bulunarak okuldan ayrıldı.

03-06-202003-06-202003-06-202003-06-202003-06-202003-06-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.