AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZDEN ADAY ÖĞRETMENLERE “ AİLEMİZE HOŞ GELDİNİZ “ ZİYARETİ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet DAVU Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci eğitimini Suluova’da tamamlayan aday öğretmenleri ziyaret etti.   Millî Eğitim Bakanlığımızın aday öğretmenlerin yetiştirilmesi sürecinde başlattığı yeni bir uygulamayla ilk defa danışman öğretmen rehberliğinde mesleğe adım atacak olan aday öğretmenlerin çok şanslı olduğuna, Sayın Bakanımızın ifadesiyle öğretmenin öğretmen gölgesinde yetiştiğine vurgu yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Ahmet DAVU konuşmalarında: “ Millî Eğitim camiası olarak biz çok büyük bir aileyiz. Sizler de bu büyük ailenin çok önemli bir parçasısınız.” dedi.
MÜDÜRÜMÜZDEN ADAY ÖĞRETMENLERE  “ AİLEMİZE HOŞ GELDİNİZ “ ZİYARETİ

Her bir öğrencinin çok kıymetli ve değerli olduğunu bu vesile ile de çalışmalarının çok önemli ve titizlikle yürütülmesi gerektiğini ifade eden İlçe Millî Eğitim Müdürü Ahmet DAVU : “ Dünyadaki en önemli işlerden birini yaparken önemli kişiler olduğunuzu ve çok değerli bir mesleğe sahip olduğunuzu unutmayın. Sizler genç yavrularımıza karakter eğitimi verecek ve onları hayata hazırlayacak öğretmenlersiniz. Sizlerin görevi sadece ders anlatmakla sınırlı değil. Dokunduğunuz çocuklar, yeşerttiğiniz dallar olsun. Tohum atın toprağa onlar kocaman bir çınar olur. Unutmayın çok önemli bir mesleğin mensubusunuz. Sizler ilerde güzel vatanımızın insanlarını, yöneticilerini, değerlerini yetiştireceksiniz. Öğrencilerinize verebileceğiniz en önemli şey iyi insan olmalarını sağlamanızdır.Sizlerden bu toprakların çocuklarını en iyi şekilde, millî ve yerli bir nesil olarak yetiştirmenizi istiyoruz. Öz değerlerine sahip, vatanını, milletini seven, tarihini, geçmişini iyi bilen ve kendilerinin bu ülkenin geleceği olduğu bilincine sahip, bu ülkeye hizmet edecek ve bu ülkenin evladı olmaktan gurur duyan millî ve yerli bir nesil yetiştirmenizi istiyoruz. Bu toprakların evlatlarının en iyi şekilde yetişmesi adına sizler çok önemli bir güçsünüz ve yüklendiğiniz çok önemli bir misyonunuz var. ” dedi.

 

Aday öğretmenlerden mesleki hayatlarında çıtalarını hep yüksek tutmalarını isteyen, yüklendikleri misyonu ve mesleklerini yüceltmek adına öğrenme süreçlerinin ve öğrenciliklerinin hiç bitmemesi gerektiğini, her zaman öğrenilecek yeni şeyler olduğunu vurgulayan İlçe Millî Eğitim Müdürü Ahmet DAVU aday öğretmenlere hayallerinin olması, bol bol kitap okumaları ve okutmaları, yenilikleri takip etmeleri ve öğrencilere yeni şeyler vermeye çalışmaları ve yaptıkları her gayretin anlamlı olması tavsiyelerinde bulundu.12-08-2016 12-08-2016

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.