AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NURTEN ÖĞRETMEN DÜNYAYA İLHAM VEREN ÖĞRETMENLİK SERÜVENİNİ ANLATTI

Hayata geçirdiği proje ve çalışmalarla dünyanın "En iyi 10 Öğretmen" listesine giren Nurten AKKUŞ, 25 Mart Perşembe günü "Çevrim İçi Vizyon 2023 Buluşmaları" kapsamında Suluova'da görev yapan meslektaşlarıyla bir araya geldi.
NURTEN ÖĞRETMEN DÜNYAYA İLHAM VEREN ÖĞRETMENLİK SERÜVENİNİ ANLATTI

2019 yılında AKS Education tarafından 8 bin öğretmen ve 50 ülke arasından "Dünyanın İlham Veren Öğretmeni" seçilerek, ülkemizden Küresel Öğretmen Ödülü'ne layık görülen ilk ve tek öğretmen olan Nurten AKKUŞ, ilçemizde görev yapan meslektaşlarına gerçekleştirdiği projeler, çalışmalar ve eğitimde fark oluşturan fikirleri hakkında bilgilendirmelerde bulunarak; katılımcılarla aynı zamanda mesleki tecrübe ve deneyimlerini paylaştı.

Seminerinde bir çocuk değişirse tüm dünyanın değişebileceğine vurgu yapan Nurten AKKUŞ, Samsun'da eğitim verdiği okullarda hayata geçirdiği "Baba bana masal anlat" ve "Oyuncak kumbarası" projelerinin Türkiye'de 45 ilde ve dünyanın birçok ülkesinde uygulanmaya başladığını belirtti.

Yazdığı ve koordinatörlüğünü yaptığı yerel, ulusal ve uluslararası çaptaki birçok proje ve çalışmasını aktaran Nurten AKKUŞ, özellikle ailelerin eğitime katılımı ve aile eğitimleri üzerine yaptığı çalışmaların ve sonuçlarının önemine dikkat çekti.

Eğitim Nobeli'ne aday gösterilen Nurten AKKUŞ'un dünyaya ilham veren öğretmenlik serüvenini keyifle dinlediklerini dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bir meslektaşı olarak Nurten öğretmenin başarılı çalışmalarıyla gurur duyduklarını ifade ederek; seminere katılan kıymetli meslektaşlarına ve değerli zamanlarını ayırarak vermiş olduğu bu güzel seminer dolayısıyla Nurten AKKUŞ'a teşekkürlerini iletti.

25-03-202125-03-202125-03-202125-03-2021

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.