AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER OKULLARI İLE FİDANLAR İSE TOPRAKLA BULUŞTU

Hepimizi derinden üzen orman yangınlarına dikkat çekmek amacıyla Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un çağrısı ile başlatılan "Dikilen Her Fidan Büyüyen Bir Umut" kampanyası kapsamında ilçemiz okul bahçelerinde yüzlerce fidan toprakla buluştu.
ÖĞRENCİLER OKULLARI İLE FİDANLAR İSE TOPRAKLA BULUŞTU

Son günlerde ülkemizin çeşitli bölgelerinde yaşanan orman yangınları sonrasında Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un sosyal medya hesabı üzerinden yanan ormanların hüznünü yaşadığını dile getirerek yaptığı paylaşımda meslektaşlarını okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet etmişti.

Yüz yüze eğitimin 2. aşamasının başlaması nedeniyle okulun ilk gününde ziyaret ettikleri Eraslan Şehit Fatih Mehmet Keleş Ortaokulu Bahçesinde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un çağrısıyla öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte fidan diktiklerini belirten İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, "Bugün fidan, yarın nefes " sloganıyla el ele, gönül gönüle okul bahçelerinde dikilen bu fidanların geleceğe en büyük ve en kıymetli miras olarak bırakılacağını söyledi.

Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Trabzon'da ciğerlerimiz olan ormanlarımızın yanmasından duyduğu üzüntüyü ifade eden İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN,  vicdan yoksunu kalplere inat, yok edilen ağaçlarımızın yerine okullarımızda bugün yüzlerce fidanı toprakla buluşturarak geleceğe nefes olduklarına vurgu yaptı.

Cennet vatanımızın geleceğine fidan dikmeye, ülkesine aşık, çevreye ve yeşile karşı duyarlı nesiller yetiştirmeye hiç durmadan ve usanmadan devam edeceklerinin altını çizen İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, tüm vatandaşlarımızı da bu anlamlı etkinliğe destek vermeye ve fidan dikerek geleceğe umut olmaya davet etti.

12-10-202012-10-202012-10-202012-10-202012-10-202012-10-202012-10-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.