AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER SEVİMLİ DOSTLARINA UMUT OLUYOR

Şehit Aydın Korkmaz Ortaokulu'nun hayvan dostu öğrencileri, kendi elleriyle hazırladıkları bileklikleri satarak elde ettikleri gelirle yiyecek sıkıntısı çeken sokak hayvanlarını besliyorlar.
ÖĞRENCİLER SEVİMLİ DOSTLARINA UMUT OLUYOR

Öğrencilerin hayvanları çok sevdiğini belirterek sokakta yaşayan hayvanların sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerinin toplum olarak herkesin görevi olduğunu ifade eden Okul Müdürü Ferhat KURT, öğrencilerin yıl boyunca sıcak ve soğuk demeden çevrelerindeki sokak hayvanlarına destek olmak amacıyla yiyecek ve su temin ettiklerini dile getirdi.

Hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projesiyle tüm öğrenci arkadaşlarına örnek olan ve toplumsal farkındalık oluşturan hayvansever öğrencileri okullarında ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, çocuklarımıza okullarda sadece bilgiyi değil doğa sevgisini, hayvan sevgisini ve yardımlaşmayı da öğretmeleri gerektiğine vurgu yaptı.

Vatanını milletini seven, aynı zamanda doğaya, hayvanlara ve tüm canlılara karşı sevgi ve şefkat duygularıyla yaklaşan bir neslin yetişmesini istediklerine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, çocuklarımızın duygusal ve sosyal gelişiminde büyük rol oynayan hayvan sevgisinin küçük yaşlardan itibaren aşılanmasının önemine dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un, öğrencilere hayvan sevgisi verebilmek amacıyla hayvan sahiplenme çağrısında bulunduğunu hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Şehit Aydın Korkmaz Ortaokulu öğrencilerini bu güzel ve duyarlı davranışlarından dolayı tebrik etti.

 

 

16-10-201916-10-201916-10-201916-10-201916-10-201916-10-201916-10-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.