AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERDEN ŞEHİDİMİZİN AİLESİNE ANLAMLI ZİYARET

Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, 4 Ekim 2018 tarihinde Batman’da teröristlerin hain saldırısında Şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Süleyman AYDIN’ın ailesini ziyaret ederek; şehidimiz için okudukları hatimlerin duasını yaptılar.
ÖĞRENCİLERDEN ŞEHİDİMİZİN AİLESİNE ANLAMLI ZİYARET

Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Kemal KAPLAN, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa USTA, Türkçe Öğretmeni Uğur YETKİN ile öğrenciler, Kur´an-ı Kerim okuyup tüm şehitlerimizin ruhlarına bağışlayarak; güvenlik güçlerimiz ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için dua ettiler.

Şehitlerimize vefa borcumuzu ödemek ve şehitlerimizin bizlere emaneti ailelerine manevi olarak yanlarında olduklarını göstererek bir nebzede olsa acılarına ortak olmaya çalışan öğrenciler, bu inanç ve imana sahip oldukları müddetçe hiçbir gücün ülkemizi bölemeyeceğini vurguladılar. 

Şehidimizin annesi Fatma AYDIN ve babası aynı zamanda eski Milli Eğitim personeli Niyazi AYDIN’a taziye dileklerinde bulunan Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri, üzerinde yaşadığımız bu cennet vatanın, aziz şehitlerimizin canlarıyla, ecdadımızın nice cihad ve emekleri ile kazanıldığını ve bize en kutsal miras olarak bırakıldığını ifade ederek, bu toprakları canlarıyla vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi her zaman rahmetle, minnetle ve şükranla yâd edeceklerini söylediler.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve öğrencilerimizin milli ve manevi değerleri benimseyen, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan bireyler olarak yetişmelerini sağlamanın eğitimciler olarak her zaman öncelikli görevleri arasında olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bu anlamlı etkinliklerinden dolayı Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkürlerini iletti.

02-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.