AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZE "İNSAN HAKLARI" KONULU KONFERANS VERİLDİ

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle öğrencilerimize Suluova Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Meliha DÖĞÜCÜ tarafından " İnsan Hakları ve Demokrasi " konulu konferans verildi.
ÖĞRENCİLERİMİZE

Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansta İnsan Hakları haftasının önemi, tarihsel süreci, insan hakları evrensel bildirgesindeki maddeler hakkında söz eden Öğretim Görevlisi Meliha DÖĞÜCÜ, çocuk hakları konusunda da ayrıntılı bilgilendirmede bulundu.

Toplumda insan hakları bilincinin ve demokratik değerlerin güçlendirilmesinin önemine dikkat çeken Meliha DÖĞÜCÜ, her insanın doğuşundan itibaren kazandığı hakları olduğu, insan onuru ve eşitliğin tüm insan haklarının temeli olduğu, evrensel insan haklarının devredilemez, bölünemez, ayrımcılığı engelleyen, katılımcılığı ve sorumluluğu gözeten haklar olduğu, tüm bireylerin özgürlüğünü kapsayan demokratik yönetim ve yaşam anlayışının ancak insan haklarının gözetilmesiyle mümkün olabileceğine vurgu yaptı.

Hepimize düşen en önemli görevin dünyamızda ve ülkemizde uğruna pek çok kayıplar verilerek elde edilen bu haklarımızı tanımak, haklarımıza sahip çıkmak ve bizden sonraki nesillere en az bizimki kadar yaşanabilir bir dünya bırakmak olduğunun altını çizen Meliha DÖĞÜCÜ, tüm öğrencilerimizin  ve vatandaşlarımızın Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı.

Öğretim Görevlisi Meliha DÖĞÜCÜ'ye aktardığı bilgilerden dolayı teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, kendilerine günün anısına hediye takdim etti.

Seminer sonrasında 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

10-12-201910-12-201910-12-201910-12-201910-12-201910-12-201910-12-201910-12-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.