AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZİN HAYAL DÜNYASI Z-KÜTÜPHANELER İLE ZENGİNLEŞTİ

İlçemiz okullardaki zenginleştirilmiş kütüphane (Z-Kütüphane) sayısı 9'a, bu kütüphanelerden yararlanan öğrenci sayısı ise binleri aştı. 
ÖĞRENCİLERİMİZİN HAYAL DÜNYASI Z-KÜTÜPHANELER İLE ZENGİNLEŞTİ

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından okuma kültürünün yaygınlaştırılması, çocukların erken yaşlarda kültür ve sanat eğitimi almalarının sağlanması amacıyla ilk kez 2014'te hayata geçirilen zenginleştirilmiş kütüphane sayısı ve etkinliğinin her geçen gün arttığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öykü atölyesi, kitap tasarlama, tiyatro ve şiir etkinlikleri gibi sosyal etkinlik çalışmalarıyla bir kütüphaneden fazlası olan Z-Kütüphanelerde öğrencilere hem okuyup hem de hayal dünyalarını geliştirme imkânı sunulduğunu ifade etti. 

Öğrencilerin yaşlarına uygun renkli bir ortamda, okurken eğlenmenin ve özgürce hareket edebilecekleri ortamlarda kitaplarla buluşmanın keyfini yaşadıklarına vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında binlerce öğrencimizin Z Kütüphanelerden yararlandığının altını çizdi.

İlkokullarda TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulunda, Ortaokullarda Şeker Ortaokulu, Şehit Ercan Kurt Hürriyet Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Şehit Aydın Korkmaz Ortaokulunda ve liselerde Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi, Şehit Osman Karakuş Anadolu İmam Hatip Lisesi, Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesinde olmak üzere toplam 9 adet Z-Kütüphane bulunduğuna değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, diğer okullarımızda da fiziki imkanlar ve şartlar dahilinde Z Kütüphaneler oluşturarak daha fazla öğrencimizin bu güzel kütüphanelerde kitap okumalarını sağlayacaklarını söyledi. 

29-05-201929-05-201929-05-201929-05-201929-05-201929-05-2019

 

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.