AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZİN SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ BİZLERE EMANET

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Levent KILIÇ, Taşımalı Eğitim Birimi Personeli ile birlikte taşımalı eğitim yapan öğrencilerin okullarına güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla okul servis araçlarını denetledi.
ÖĞRENCİLERİMİZİN SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ BİZLERE EMANET

İlkokulların tüm kademeleri ile 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimin başlamasının ardından öğrencilerimizin okullarına taşınmalarında herhangi bir problemle karşılaşmaması için gerçekleştirilen denetimlerde, çeşitli köylerden ilköğretim ve ortaöğretim okullarına taşıma yapan öğrencilerin bulunduğu minibüsler durdurularak Okul Servis Araçları Yönetmeliğine göre inceleme yapıldı.

Sürücü ve rehber görevlilerine uyarıların ve bilgilendirmelerin yapıldığı denetimlerde ayrıca alınması gereken salgın tedbirleri, araçların bakım ve temizliği, araç muayeneleri, sürücü belgeleri ve gerekli diğer dokümanlar kontrol edilerek tutanak tutuldu.

Öğrencilerimizin evlerinden okullarına, okullarından evlerine, güvenli ve emniyetli bir trafik ortamında gidip gelmeleri konusunda hassasiyetle hareket ettiklerini söyleyen İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Levent KILIÇ, servis araçlarına yönelik denetimlerin düzenli olarak devam edeceğini belirtti.

Okul servis araçları hizmet yönetmeliğine uygun şekilde araç kullanan ve yönetmelik gereği aracında eksiği bulunmayan, yaşadığımız salgın sürecinde tedbirlere özenle ve dikkatle uyan araç şoförlerine teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent KILIÇ, öğrencilerle de bir süre sohbet ederek herhangi bir sorun gördüklerinde veya yaşadıklarında mutlaka kendileri ile iletişime geçilmesini istedi.

20-03-202120-03-202120-03-202120-03-202120-03-202120-03-202120-03-2021

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.