AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasından imzalanan “ Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmasına Yönelik Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Artırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü “ kapsamında 12 Eylül Çarşamba günü İlçe Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL başkanlığında “ Okul Güvenliği “ toplantısı yapıldı.
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

2018-2019 eğitim-öğretim döneminde öğrencilerimizin huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okul içlerinde ve çevrelerinde gereken her türlü tedbirin alınacağını söyleyen İlçe Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL, hedeflerinin ilçemizdeki bütün kamu kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının, okulların, öğretmen ve idarecilerin, velilerin hep birlikte hareket ederek, okullarımızın güvenliğinin yanı sıra geleceğimizin teminatı, gözümüzün aydınlığı çocuklarımızın başarılı bir eğitim ve öğretim yılı geçirmelerini sağlamak olduğunu ifade etti. 

Uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadelede okul çevrelerinde alınan önlemlerin kararlılıkla uygulanmaya devam edileceğinin altını çizen İlçe Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL, öğrencilerimizin ve velilerimizin okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı hususlarında farkındalığını artırmaya yönelik çalışmalara yeni eğitim-öğretim döneminde de devam edeceklerini belirtti.

Okul güvenliği konusunda 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde gerçekleştirilen faliyetler ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, gerek okul güvenliği gerekse de madde bağımlılığı konularında okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, mahalle muhtarları, din görevlileri ve sivil toplum temsilcileriyle işbirliği çalışmalarının kesintisiz olarak sürdürülmesi gerektiğinin öneminden bahsederek, özellikle vatandaşlarımızın kendi mahallelerinde bulunan okullara gönüllülük esasıyla sahip çıkmalarını ve çocuklarımızı ilgilendiren her türlü konuda ilgili kurumlarla acilen irtibata geçilmesini istedi.

Okul servis araçlarının çalıştırılmasına ilişkin usul ve esaslar hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, okul servis araçları yönetmeliğinde 14 Ağustos 2018 tarihinde yapılan değişikliklerden bahsederek, öğrencilerimizin evlerinden okullarına, okullarından evlerine güvenli bir trafik ortamında gidip gelmelerini sağlamak üzere denetimlerin bu sene de sık sık yapılacağını vurguladı.  

Öğretmen Evi Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL, Belediye Başkan Vekili İzzet BALCI, İlçe Emniyet Müdürü Murat OFLAZ, İlçe Jandarma Komutanı Halit HAŞİMİOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, daire amirleri, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri ve okul-aile birliği başkanları katıldılar. 

Toplantı, İlçe Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL ve katılımcılar arasında, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında okullarda alınacak güvenlik tedbirlerinin görüşülmesi ile sona erdi.

 

12-09-201812-09-201812-09-201812-09-201812-09-201812-09-201812-09-201812-09-201812-09-201812-09-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.