AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİMİZLE 1. YARI YIL DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI YAPILDI

2019-2020 eğitim-öğretim yılı " 1. Yarı Yıl Değerlendirme Toplantıları " İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU'nun başkanlığında 30 Ocak 2020 Perşembe günü yapıldı. 
OKUL MÜDÜRLERİMİZLE 1. YARI YIL DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI YAPILDI

Anaokulu, ilkokul, Ortaokul ile Liseler olmak üzere iki farklı grupla yapılan toplantılarda 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 1. döneminin değerlendirilmesinin ardından, 2. yarı yıl ile ilgili plan ve  programlar görüşüldü.

Toplantılarda 1.dönem  gerçekleştirilen 2023 eğitim vizyonu çalışmaları, okullarımızda güvenli ortamın artırılmasına yönelik tedbirler ve çalışmalar, okul pansiyonları, taşımalı eğitim, iş güvenliği, destekleme ve yetiştirme kursları, stratejik plan, eğitim bölgeleri, zümreler, LGS Sınavları, resmi yazışmalar, destek eğitimi ve EBA kullarımı, okul-aile birliği-kantin denetimleri, öğretmen ihtiyaçları ile uygulanan projeler hakkında  değerlendirmelerde bulunuldu.

 

 Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı 2023 Vizyon Belgesi çerçevesinde öngörülen çalışma ve hedeflere değinerek; idareci ve öğretmenlerden bu konuda beklentilerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğrencilerin motivasyonlarının artırılması, sosyal ve kültürel yaşantılarının zenginleştirilmesi, çağın gelişimlerini takip edebilmeleri, her türlü olumsuzluklara karşı ve kötü alışkanlıklardan korunmaları için eğitim çalışanlarına büyük görev düştüğünü belirtti.

 

           Öğrencilerin dünya ile yarışabilecek bilgi, beceri ve donanıma sahip kılınmasının öncelikli hedefleri olduğuna işaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, eğitim ve öğretimde başarı için mutlaka öğretmen, öğrenci ve veli üçgeninin kurulması gerektiğine vurgu yaptı.

 

 Okul müdürlerinin toplumla iyi iletişim içerisinde olmalarını, zamanı ve kaynakları etkili kullanmalarını, öğrencilerin servislerle sağlıklı ve güvenli bir şekilde taşınması için her türlü önlemi almalarını, eğitim ve öğretim kalitemizin artırılmasına yönelik proje ve etkinliklere ağırlık verilmesini isteyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, 2. Dönem yapılacak çalışmalarda tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diledi.

 

 Toplantılar okullarımızın eğitim öğretimde karşılaştığı sorunların çözümüne ilişkin karşılıklı fikir alışverişinde bulunmaları ile son buldu.

 

 1. Yarı Yıl Değerlendirme toplantılarına İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Şube Müdürü Muhsin YILDIZ ile okul müdürleri katıldılar. 

 

30-01-202030-01-202030-01-202030-01-202030-01-202030-01-2020

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.