AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL ÖNCESİ VE İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK PSİKOEĞİTSEL ETKİNLİKLER KİTAPÇIĞI YAYINLANDI

Salgın hastalık dönemlerinde  psikolojik sağlamlığı artırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik olarak "Psikoeğitsel Etkinlikler Kitapçığı " hazırlandı.
OKUL ÖNCESİ VE İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK PSİKOEĞİTSEL ETKİNLİKLER KİTAPÇIĞI YAYINLANDI

Konuyla ilgili açıklama yapan Özel Eğitim ve Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL;

"Bu kitapçık ile pandemi ( küresel salgın ) döneminde, çocukların duygularını anlayarak ifade etmeleri neticesinde uyum sorununu ortadan kaldırmaları amaçlanmıştır. Olağandışı durumlarda korku, kaygı gibi duyguları hikâyelerdeki karakterler üzerinden ifade etmek çocukların yaşanılanları anlamlandırmalarını kolaylaştırır. Bu kitapçıkla çocuklarımızın psikolojik sağlamlıklarının güçlendirilmesi ve yaşanılan olağandışı durumu anlamlandırmaları hikâyeler üzerinden yapılandırılmış  etkinliklerle desteklenmiştir. Çocukların bilişsel gelişimleri açısından hikâyeler üzerinden duygu, davranış  çalışmak en etkili yöntemdir. Bu anlamda Genel Müdürlüğümüzce okul öncesi ve ilkokul öğrencilerimize yönelik hazırlanan Psikoeğitsel Etkinlikler Kitapçığı'nı çocuklarımızın sevip beğeneceğini umuyor, faydalı olmasını diliyorum." dedi.

www.orgm.meb.gov.tr ana sayfasında psikososyal destek hizmetleri kutucuğunun altında da bulabileceğiniz Psikoeğitsel Etkinlikler Kitapçığı'na

ulaşmak için tıklayınız.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.