AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız Teknoloji Çöplüğü Olmasın

Okullarımız Teknoloji Çöplüğü Olmasın

-Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Okullarımız Teknoloji Çöplüğü Olmasın” isimli projeyi hayata geçirdi. 

Uygulanmaya başlanılan Proje ile, eğitim kurumlarındaki atıl bilgisayarlar onarılarak kamu kaynaklarının verimli ve etkin kullanılması sağlanacak, köy okullarına bilgisayar desteğinde bulunacak ve onarımı yapılamayan bilgisayarlar geri dönüşüme kazandırılacak. 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU, uygulamaya başladıkları “Okullarımız Teknoloji Çöplüğü Olmasın” projesi ile ayrıca onlarca atıl bilgisayarı ekonomiye kazandıracaklarını belirtti.

Elektronik atıkların günümüzün en önemli sorunlarından birisi olduğuna dikkat çeken Ahmet Davu, “Teknolojinin hızla ilerlemesi günlük hayatımızı kolaylaştıran bilgisayarların kullanımını artırmış, ihtiyaca bağlı yeni özellikleri yönünden bilgisayarların yenilenmesiyle birlikte okul ve kurumlarımızda istenmeyen bir elektronik atık sorunu doğmuştur” dedi. 

Bu sorunu ortadan kaldırmak ve teknoloji çöplüğüne çözüm bulma amacıyla “Okullarımız Teknoloji Çöplüğü Olmasın” isimli projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Ahmet DAVU, 15 Nisan-15 Temmuz tarihleri arasında yürütülecek olan proje kapsamında ilçedeki anasınıfı, ilk, orta ve lise düzeyi okullarda bulunan atıl ve kullanılmaz durumdaki bilgisayarın bakım, onarım ve tamirlerinin yapılarak ekonomiye ve yeniden kullanıma sunacaklarını belirtti. 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesindeki okul ve bağlı kurumlarında demirbaştan düşümü yapılmış, hasar görmüş bozuk, kırık ve arızalı toplam 80 bilgisayarın bulunduğunu ve bunları toplayıp, yapılacak onarım çalışmaları ile yeniden eğitim öğretimde kullanılmak ve ekonomiye kazandırmak üzere öncelikle ihtiyacı olan köy okullarına verileceğini söyleyen Ahmet Davu, “Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarımızda kullanılmayan arızalı ve demirbaştan düşümü yapılmış eski bilgisayarların toplanarak bakım ve onarımının yapılması, çalışır hale getirilen bilgisayarların öncelikle köy okulları olmak üzere ihtiyacı olan okullarımıza dağıtılması amaclanmaktadır” dedi. 

Proje ile okul ve kurumlarımızda demirbaştan düşümü yapılmış bilgisayarların onarımlarının yapılması ve kullanılabilecek duruma gelen bilgisayarların yeniden hizmete sokulmasını hedefleyen proje sayesinde Okul ve Kurumların elektronik atıklardan kurtulacağının altını çizen Ahmet DAVU; “böylece kamu kaynaklarının verimli ve etkin kullanılması sağlanacaktır. Proje kapsamında yapılacak çalışmalar neticesinde okul ve kurumlarımız ekonomik yönden desteklenerek, onarımı mümkün olmayan bilgisayarların geri dönüşüme kazandırılması sağlanacaktır” diye konuştu.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.