AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Millî Eğitim Bakanlığımızca yüz yüze ve uzaktan eğitimde aşamalı geçiş planı doğrultusunda 2 Mart 2021 Salı günü ilçemizde Anasınıfı öğrencileri, özel gereksinimli öğrenciler, İlkokul 1,2,3 ve 4. Sınıf öğrencileri, Ortaokul 8. Sınıf öğrencileri ve liselerimizin 12. Sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladılar.
OKULLARIMIZDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Aylar sonra okullarına tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşayan öğrencilerimizi ziyaret ederek heyecanına ortak olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğretmen ve öğrencilerle sohbet ederek, uzaktan eğitim süreci ve yüz yüze eğitimle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararlar doğrultusunda her alanda olduğu gibi eğitim ve öğretimde de il bazlı olarak yerinde karar uygulamasına başlanıldığını hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Amasya'nın da yer aldığı yüksek ve çok yüksek riskli olarak tanımlanan illerde okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 2 gün, 8'inci sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12- 22 saat, 12'nci sınıflarda ise seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16- 24 saat olarak derslerin görüleceğini, ayrıca yüz yüze eğitime katılımın veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirileceğini söyledi.

Okullarımızda öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği için sınıfların sosyal mesafeye göre ayarlanarak, dezenfektan, maske tedariği, fiziki ve sosyal yeterlilikler hususunda tüm detayların tamamlandığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğrencilerden okulda geçirdikleri süre içerisinde maske, hijyen ve mesafe kurallarına uymalarını, kurallara dikkat etmeyenleri de uyarmalarını istedi.

Diğer kademelerdeki öğrencilerimizin canlı dersler ve TRT EBA TV ile uzaktan eğitime devam edeceklerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, en kısa sürede sağlıkla ve güvenle bütün öğrencilerimizle okullarında hasretle kucaklaşmayı ümit ettiklerine değinerek; idareci, öğretmen ve öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diledi.

02-03-202102-03-202102-03-202102-03-202102-03-202102-03-2021

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.