AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"OKULLARINIZA HOŞ GELDİNİZ, YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILIMIZ HAYIRLI OLSUN"

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde 24- Ağustos 2020 tarihinde okullarında mesleki çalışmalarına başlayan öğretmenlerimizi ziyaret ederek tatlı ikramında bulundu.


Aylar sonra okullarına tekrar geri dönmenin heyecan ve mutluluğunu yaşayan meslektaşlarını " Yeni eğitim-öğretim yılını kutlamak ve okullarına hoş geldiniz" demek için seminer çalışmalarında ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, meslektaşları ile sohbet ederek, uzaktan eğitim süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının 31 Ağustos'ta uzaktan eğitim, 21 Eylül'de ise Bilim Kurulunun tavsiyesi ile aşamalı ve seyreltilmiş bir şekilde yüz yüze başlayacağını hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, okul heyecanını çocuklarımıza tekrar yaşatabilmenin, okulları sağlıkla ve güvenle açabilmenin sorumluluğunun toplumun tüm bireylerinin üzerinde olduğuna vurgu yaptı.

18 milyon öğrencinin eğitiminin, bizim birlik içinde virüsle mücadele etmemize bağlı olduğunun altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Suluova'da tüm okul ve kurumlarımızın sağlıklı ve güvenli bir eğitim-öğretim ortamı için hazır olduğunu söyledi.

Yeni eğitim öğretim yılında ders bazında gerçekleştirilecek uzaktan öğretim etkinliklerinin planlanması, öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki eksiklerinin giderilmesine yönelik hazırlanan Tamamlayıcı Eğitim Programı'nın uygulama süreci ve psiko-sosyal destek çalışmaları gibi konuların mesleki çalışma programının ana başlıkları arasında olduğunu dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, ayrıca Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rahmet GÜNER ve dünya çapında başarılı çalışmalara imza atan eğitimci bilim insanı Prof. Dr. Selçuk ŞİRİN tarafından öğretmenlere, koruyucu ve önleyici tedbirler noktasında dikkat etmeleri gereken detayların paylaşılacağı bir video konferans verileceğini ifade etti.

Mesleki çalışma programlarının Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un, EBA'dan yapılacak canlı yayın ile öğretmenlere seslenmesi ile başlayacağını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, uzaktan eğitimin ilk gününden itibaren eğitime verilen bu aranın bir tatil olmadığı bilinciyle Bakanlığımızın önerdiği programı aksatmadan öğrencilerine takip ettirmeye çalışan öğretmenlerimize teşekkürlerini ileterek; seminer çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

24-08-202024-08-202024-08-202024-08-202024-08-202024-08-202024-08-202024-08-202024-08-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.