AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ “ KONUSUNDA TOPLANTI YAPILDI

İlçe Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL başkanlığında, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde başlatılan “ Okuryazarlık Seferliği “ konusunda toplantı yapıldı. 
 “ OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ “ KONUSUNDA TOPLANTI YAPILDI

Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda Kaymakamlık olarak hedeflerinin Suluova’da okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması olduğunu ifade eden İlçe Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL, bu açıdan muhtarlarımıza, kurum amirlerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, evinde okuma yazma bilmeyen hane reislerine kısacası hepimize önemli görevler düştüğünü hatırlattı.

          İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU,  Milli Eğitim Bakanlığınca seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın I. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmalarının sağlanarak okur yazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmesinin amaçlandığını belirtti.

            Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde bir çalışma planı hazırladıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, alan taramaları sonucunda 5 Mart 2018 tarihine kadar Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezinde okuma yazma kurslarının açılacağını söyledi.

            Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve okul müdürlerinin katıldığı toplantı karşılıklı görüş alış verişinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.