AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASINDA “ 7 ŞAİR 7 ŞİİR OKUMA YARIŞMASI " YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Gençlik Vakfı Amasya İl Temsilciliği ve Medeniyetler ve Değerler Kulüplerinin işbirliğinde öğrencilerimize yönelik; Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek, öğrencilerimize toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve öz güven kazandırmak ve öğrencilerimizin şiir sanatına ilgi duymalarını sağlamak amacıyla Ortaokullar arası ‘’ 7 Şair 7 Şiir Okuma Yarışması ‘’ düzenlendi.
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASINDA “ 7 ŞAİR 7 ŞİİR OKUMA YARIŞMASI " YAPILDI

Oldukça heyecanlı geçen yarışmada öğrenciler, 17 Ekim 2018 tarihinde vefat eden Türk edebiyatının ´Beyaz Kartal´ ve Dede Korkut´ lakaplı şair ve yazarı Bahaettin KARAKOÇ’un “ Beyaz Dilekçe, Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman ve Sebep “ adlı şiirlerini okuyarak yeteneklerini sergilediler.

Edebiyat öğretmenlerinden oluşan jüri üyelerinin titiz değerlendirmeleri sonucunda Şehit Yüzbaşı Alper Kalem Ortaokulu öğrencisi Nazlı Nisa KIRAN birinci, Halit Osman Otçu Ortaokulu öğrencisi Tuğçe TÜRK ikinci ve Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ömer Faruk DİŞLİ ise üçüncü olmuşlardır.

            Dereceye giren öğrencileri ve onları yarışmaya hazırlayan öğretmenlerini tebrik ederek ödüllendiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğrencilere şiire hayatlarında her zaman yer ayırmaları ve şiir okumaya devam etmeleri tavsiyesinde bulundu.

5 Aralık Çarşamba günü Öğretmen Evi Salonu’nda düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Şube Müdürü Uğur MENEKŞE, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

 05-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.