AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PERSONELİMİZE YÖNELİK " İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ " EĞİTİMİ VERİLDİ

Müdürlüğümüze bağlı Okul ve Kurumlarda çalışan işçi personellere yönelik " Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi " kursu verildi.
PERSONELİMİZE YÖNELİK

5 Kasım 2019 Salı günü Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, okullarda iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşturulmasına dikkat çekerek; iş sağlığı ve güvenliği konusunda kurum personelinin olası risk ve tehlikelere karşı hazır ve birikimli olmalarının önemine vurgu yaptı.

Hayatın her anında insanların kazalara maruz kalabileceğini, gerek iş yerinde, gerek evinde veya başka yerde karşılaşabilecek kötü durumların olabileceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Milli eğitim camiasının önemli bir insan kaynağına sahip olduğunu hatırlatarak; öğretmenlerimizin ve bizlere emanet edilen öğrencilerimizin iş güvenliği ve sağlığı  konusunda hassas davranmaları gerektiğinin altını çizdi.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda sunum yapan Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ahmet BÜLBÜL ise, genel iş güvenliği kuralları oluşturulması, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ve güvenli bir iş ortamı oluşturulması konularında katılımcılara bilgiler verdi.

06-11-201906-11-201906-11-201906-11-201906-11-201906-11-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.