AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

" DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMEN GELİŞİM PROGRAMI " KAPSAMINDA TOPLANTI YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan “ Öğretmen Mesleği Genel Yeterlilikleri “ çerçevesinde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla toplantı yapıldı.
" DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMEN GELİŞİM PROGRAMI " KAPSAMINDA TOPLANTI YAPILDI

Şehit Osman Karakuş Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen toplantıda Meslek Dersleri Öğretmeni Ethem KARABOYUN tarafından Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine ‘’sevgi, şevkat, merhamet, saygı, azim, kararlılık, sabır, sebat ve fedakarlık ’’ değerleri ve kavramları hakkında seminer verildi.

Öğretmenliğin Peygamber mesleği olduğunu belirten Ethem KARAKOYUN, İdeal öğretmenlerin bütün güzel özelliklerinin Peygamber Efendimizde bulunduğunu ifade ederek bu konuda alabileceğimiz en değerli örnek ve modelinde yine Peygamber Efendimiz olacağını söyledi.

Milli, manevi, ahlaki değerlerin ve dini bilgilerin en doğru şekilde öğrencilerimize öğretilmesi gerektiğinin öneminden bahseden Şube Müdürü Levent KILIÇ, özellikle din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleriyle meslek dersleri hocalarımıza büyük görevler düştüğünün altını çizdi.

 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersinin daha verimli ve etkili olmasını sağlamak amacıyla yıl boyunca uygulanacak faaliyet ve programların da değerlendirildiği toplantıya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Levent KILIÇ ile ilçemizde görev yapan tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri katıldılar.

02-11-201802-11-201802-11-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.