AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

" HER SINIFIN YETİM BİR KARDEŞİ VAR " PROJE TANITIM TOPLANTISI

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın 2013 yılında başlatmış olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi tanıtım toplantısı 19 Ekim Çarşamba günü Öğretmen Evi Toplantı Salonunda yapıldı.
" HER SINIFIN YETİM BİR KARDEŞİ VAR " PROJE TANITIM TOPLANTISI

İHH’nın ‘Geleceğin iyiliksever Türkiye´sini bugünden inşa etmek üzere uyguladığı "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar" projesi 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında da devam edecek.

İHH ve  Milli Eğitim Bakanlığı  desteğiyle hayata geçirilen 81 ilde uygulanacak projeyle ilgili yılın ilk toplantısı her okuldan proje gönüllüsü  öğretmenlerle ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal EKEN ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur MENEKŞE’nin katılımları ile gerçekleştirildi. 

 

Projeye nasıl destek olabilirsiniz?

 Projeye katılan sınıfların bir yetimi desteklemeye karar verdikten sonra en az bir yıl boyunca (birden fazla yetim kardeş edinmek de mümkün) her ay düzenli olarak 100 TL toplaması gerekiyor. Çocuklar ve gençler kardeşlerini İHH´nın Sponsorluk Destek Sistemi kapsamında yetim çalışmalarını yürüttüğü ülke ve bölgelerden seçecek.

 Sponsorluk süreci başlatıldıktan sonra sınıflar adına eşleştirilen yetimlerin ülkesi, adı, yaşı ve fotoğrafını içeren "Yetim Özet Bilgi Formu" posta veya e-posta yoluyla her sınıfa ayrı ayrı gönderilecek. Gönderilen yetim bilgi formları sınıf panolarına asılabilir, böylece çocuklar destekledikleri yetimi her an hatırlama imkanı bulabilirler. Sınıflar dilerse yetim kardeşlerine mektup yazabilir ve destek verdikleri yetim kardeşlerinden mektup alabilirler. Böylece Türkiye´den dünyaya uzanan yetim kardeşliği, mektup arkadaşlığıyla da pekiştirilebilir. Bir yılın sonunda dileyen sınıflar sponsorluklarına aynı yetim kardeşleriyle devam edebilecekler.

19-10-201619-10-201619-10-201619-10-201619-10-201619-10-2016

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.