AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

" MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİM OKUL YÖNETİM KURULU " TOPLANTISI YAPILDI

Mesleki ve teknik eğitim alanında yapılacak çalışmalarda sektör, ilgili meslek kuruluşu ve yerel yönetimin desteğini alarak katılımcılık ve şeffaflık ilkeleri çerçevesinde daha nitelikli bir mesleki ve teknik eğitim gerçekleştirmek amacıyla kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımları ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU başkanlığında toplantı yapıldı.
" MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİM OKUL YÖNETİM KURULU " TOPLANTISI YAPILDI

4 Nisan Çarşamba günü Müdürlüğümüzde yapılan toplantıda “ Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında başarının artırılması, açılması planlanan alan ve dallar, işletmelerde mesleki eğitim gören öğrencilere yapılacak devlet katkısı, nitelikli eğitim ve iş gücü, mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine ilişkin kanuni düzenlemeler, okul sanayi işbirliği protokolleri “ konularında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

Ülkemizin 2023 vizyonuna ulaşması, her bakımdan kalkınmasında ve zenginleşmesinde, işsizliğin önlenmesinde, küresel ölçekte rekabette mal ve hizmet üreten sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün, Bakanlığımızın da öncelikleri arasında yer alan mesleki ve teknik eğitim yolu ile yetiştirilmesi, bu amaçla kamu ve özel kurum ve kuruluşlarla, sektörle ve işgücü piyasası aktörleri ile etkili işbirliği yapılarak, eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi amacıyla İlçemizde oluşturulan “ Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu ” ile ilgili yapılacak çalışmalarda uygulama birliği sağlamak amacıyla bir araya geldiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, güçlü ve başarılı bir mesleki eğitim için okul ve sektör işbirliğinin önemini vurguladı.

Öğrencilerin mesleki ve staj eğitimlerini yapmalarında kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektörün de desteğinin sağlanması gerektiğini, bu konuda Devletimizin de katkı yaptığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, genç potansiyelinin oldukça fazla olduğu ilçemizde nitelikli eleman yetiştirmenin ülke sanayisine katkı sağlamak demek olduğunu söyledi.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU´nun yanı sıra, Şube Müdürü Levent KILIÇ, Mesleki Teknik Eğitim Okul ve Kurum Müdürleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldılar.

 

04-04-201804-04-2018

 itelikli

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.