AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

" SULUOVA ve DAUGAVPİLS " ŞEHİRLERİ ARASINDA KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALANDI

Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından 2018 yılı içerisinde duyurusu yapılan “ Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı Teklif Çağrısına “ Suluova Kaymakamlığınca başvurusu yapılarak onaylanan  “ Çevre Ekseninde Şehirlerimiz Eşleşiyor “ projesi protokolü, Ankara Merkezi Finans ve İhale Kurumunda imzalandı.
" SULUOVA ve DAUGAVPİLS " ŞEHİRLERİ ARASINDA KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALANDI

Türkiye ve AB yerel yönetimleri arasında kardeş şehir ilişkilerini ve yerel yönetimlerin AB bütünleşme sürecindeki rollerini güçlendirmeyi amaçlayan hibe programına sundukları 140 Bin Euro bütçeli “ Çevre Ekseninde Şehirlerimiz Eşleşiyor “ projesinin kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ,  Suluova’nın Letonya’nın güneydoğusunda yer alan 100.000’in üzerinde nüfusa sahip Daugavpils şehri ile kardeş şehir olduğunu söyledi.

Ticaret ve Sanayi Odasının Proje ortağı, Amasya Valiliği, Suluova Belediyesi, Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün iştirakçi olduğu projede çevresel sorunlar ekseninde karşılıklı kapasite geliştirme çalışmalarının düzenleneceğini, iyi uygulamaların paylaşılacağını ve farkındalık oluşturacak çalıştay, seminer, eğitim çalışmalarının yapılacağını belirten İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, İleriki bir tarihte projenin amaç ve faliyetlerinin kamuoyuna aktarılacağı bir proje tanıtım toplantısı gerçekleştireceklerini ifade etti.

Suluova’da daha önce birçok AB projesinin başarıyla uygulandığının altını çizen İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, emeklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Ekibine teşekkür ederek; 12 ay devam edecek projenin ilçemiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

07-01-201907-01-201907-01-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.