AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

" ZEKA OYUNLARI OLİMPİYATLARI YARIŞMASI " BAŞLIYOR

Suluova Kaymakamlığı ve Müdürlüğümüzce ilçemizdeki ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören öğrencilerin, problemler karşısında farklı ve özgün stratejiler geliştirmesi, hızlı ve doğru karar vermesi, sistematik bir düşünme yapısı geliştirmesi, zeka oyunları kapsamında bireysel, takım halinde ve rekabet ortamında çalışma becerileri geliştirmesi ve problem çözmeye yönelik olumlu bir tutum geliştirmesi amacıyla "  Zeka Oyunları Olimpiyatları Yarışması " düzenleniyor.
" ZEKA OYUNLARI OLİMPİYATLARI YARIŞMASI " BAŞLIYOR

Yarışmalar öncesi 19 Aralık 2017 Salı günü öğrencilere oyunlarda rehberlik edecek takım kaptanlarının katılımıyla “ Oyun kuralları ve tanıtımlarının ”  yapıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Zeka oyunlarının çocukların eğlenirken zekasını geliştirmesi, zihnini açması ve yeni bir şeyler öğrenmesi için oldukça ideal araçlar olduğu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğrencilerimizin zeka oyunları ile bireysel ve grup çalışmalarında kendi yetenek ve potansiyellerini daha iyi tanıyacak, özgüvenlerini geliştirecek, başarı için sistemli ve disiplinli çalışma alışkanlıkları kazanacaklarını ifade etti.

Okullarımız arasında ilk defa yapılacak olan “ Zeka Oyunları Olimpiyatları Yarışmasının “  Suluova Kaymakamlığı’nın eğitime destek hizmetleri kapsamında ilçemizde katkı potansiyeli ve teşkilatlanma yeterliliği olan kurumlarımızın destekleri ile zeka oyunları sınıfları olarak da okullarımızda kalıcı bir hale getirilmesinin de planlandığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, proje ekibine ve takım kaptanlarına çalışmalarında başarılar diledi.

            İlkokullarda “ Hedef 5 ve Pratik Zeka 1 “, Ortaokullarda “ Mangala ve Yıldız Çin Daması “, Liselerde ise “ Koridor ve Abbolone “ oyunlarının seçildiği yarışmada oyunlar,  19 – 22 Şubat 2018 tarihleri arasında oynanacak. 

 

19-12-201719-12-201719-12-201719-12-201719-12-201719-12-2017

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.